Kadınlar Euroleague Başlıyor

Kadınlar Euroleague Başlıyor

5 260x144 Kadınlar Euroleague Başlıyor Kadınlar basketbolunda Avrupa’nın en önemli organizasyonu olan ve 3 takımla temsil edildiğimiz Kadınlar Euroleague, 24 Ekim Çarşamba günü oynanacak mücadelelerle başlıyor.

Kadınlar Euroleague’de bu yıl 3 grupta toplam 21 takım birbirinden zorlu karşılaşmalara çıkacaklar.Normal sezon 24 Ekim Çarşamba günü oynanacak karşılaşmalarla başlarken 6 Şubat 2013 tarihinde sona erecek. Gruplarında ilk 4 sırayı alan takımların dışında en iyi iki beşinci de İkinci Tur’a yükselecek. Final Eight ise 18 Mart 2013’te start alacak, 24 Mart’ta oynanacak final mücadelesinde de şampiyon belli olacak.

Geçen sezon  İstanbul’da düzenlenen Final Eight’te başarılı bir performans sergileyip final four’a yükselen Fenerbahçe, bu yıl final hedefiyle yola çıktı. Takımın başına İspanyol antrenör Roberto Iniguez De Heredia’yı getiren Sarı – Lacivertliler, B Grubu’nda Arras (Fransa), Famila Schio (İtalya), Good Angels Kosice (Slovakya), Municipal Targoviste (Romanya), Nadezhda (Rusya), UE Sopron (Macaristan) ekipleri ile mücadele edecek. Temsilcimiz ilk haftayı maç yapmadan geçecek.

B Grubu’nda ilk hafta programı şu şekilde oluştu;

24 Ekim Çarşamba
19:00 / UE Sopron – Arras
19:00 / Municipal Targoviste – Famila Schio
20:00 / Nadezhda – Good Angels Kosice


Kategoriler
Popüler Konular