“İsteyen Türk bayrağı getirebilir”

“İsteyen Türk bayrağı getirebilir”

byrks BRMXH 260x130 İsteyen Türk bayrağı getirebilir Fenerbahçe ile Limassol arasında oynanacak maç öncesi yaşanan bayrak krizine Kıbrıs Rum Kesimi ekibinin başkanından yorum geldi.

Ael Limassol Başkanı Sofokleus, UEFA kuralları çerçevesinde her takımın milli bayrağını sahaya getirebileceğini söyledi.

Limassol Başkanı Andreas Sofokleus’ten bayrak krizinde tansiyonu düşürecek açıklamalar geldi. Perşembe günü Fenerbahçe’yi Avrupa Ligi maçında ağırlayacak olan Kıbrıs Rum Kesimi kulübünün başkanı, düzenlediği basın toplantısında UEFA kuralları gereği her takımın milli bayrağını sahaya getirebildiğini hatırlattı. Sofokleus “Elbette ki isteyen taraftar kendi bayrağını getirebilir” dedi.

“İsteyen Türk bayrağı getirebilir”

Geçmişte kendilerinin de Türkiye’ye gittiğini ve Fenerbahçe ile karşılaştıklarını hatırlatan Sofokleus “Bizi centilmence karşıladılar. Fenerbahçe maçında amacımız hem stadyumda hem de televizyonu karşısındaki izleyicilerimize iyi bir futbol izlettirmek. Ayrıca rakibimizi de en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. AEL kulübü, kurulduğu günden itibaren ırkçılığa karşı çıkmıştır. AEL, futbolun, atletizmin, kulüpleri yakınlaştıran ve birleştiren bir etkinlik olduğu düşüncesindedir” diye konuştu.

1140 Fenerbahçe taraftarının otobüslerle stada geleceğini dile getiren Ael Limassol Başkanı son olarak “Kimsenin kendi amaçları için kullanmasına izin vermeyeceğiz” açıklamasını yaptı.


Kategoriler
Popüler Konular