İşte Borussia Dortmund’un sırrı…

İşte Borussia Dortmund’un sırrı…

dortmund3 D4P8T 260x130 İşte Borussia Dortmundun sırrı... Bundesliga’da son 2 yıldır şampiyonluğu kucaklayan Borussia Dortmund, mart ayından bu yana kullandığı yeni antrenman sistemini ilk kez basına tanıttı. “Footbonaut” adı verilen sistem, futbolcuların teknik kapasitelerini yükseltme amacı taşıyor.

Bundesliga’da son 2 yıldır şampiyonluğu kucaklayan Borussia Dortmund, mart ayından bu yana kullandığı yeni antrenman sistemini ilk kez basına tanıttı. “Footbonaut” adı verilen sistem, futbolcuların teknik kapasitelerini yükseltme amacı taşıyor.

Bundesliga’yı son 2 yıldır şampiyon olarak tamamlayan kulüp, “Footbonaut” adını verdiği sistemi mart ayından bu yana kullanıyor. İlk kez basına tanıtılan antrenman sistemi futbolcuların teknik kapasitelerini geliştirmek için kullanılıyor.

Küp şeklindeki Footbonaut, futbolcuya çeşitli hızlarda toplar gönderiyor. Footbonaut’un tam ortasında bulunan oyuncu kendisine otomatik olarak atılan topları en doğru yere göndermeye çalışıyor.

“”Footbonaut”, futbolcuların vuruşlarında ne kadar başarılı olduklarını bir bilgisayar grafiği halinde de antrenörlere gösteriyor. Sistemin tanıtımında yer alan genç oyuncu Mustafa Amini, “Footbonaut”‘un tekniklerinin gelişimi için önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Amini’ye göre futbolcular en yüksek yüzdeyle topu doğru noktaya göndermek için birbirileriyle yarışırken eğlenceli saatler de geçiriyor.

Oyuncu izleme komitesinin başkanı Sven Mislintat, “Footbonaut”‘un oyuncuların teknik gelişimine büyük katkısı olduğunu vurguladı… Dortmund kulübü sistemin maliyeti konusunda ise herhangi bir açıklama yapmadı.

 

Kaynak:Ntvspor


Kategoriler
Popüler Konular