İşte Alper’in hayatı!

İşte Alper’in hayatı!

Uykusuna ve beslenmesine dikkat ediyor, evinden dışarı çıkmıyor. İdolü Emre Belözoğlu’nun söylediklerini harfiyen uyguluyor, İngilizce öğreniyor, ekstra çalışıyor. Alper Potuk saha içi performansının yanı sıra özel yaşamıyla da takdiri hak ediyor…

Sezon başında sansasyonel bir şekilde Eskişehirspor’dan Sarı-Lacivertliler’e transfer olan Alper Potuk, takıma kısa sürede uyum sağladı. Süper Lig’de sezonun ilk yarısında 16 karşılaşmada forma giyen başarılı oyuncu Eskişehirspor’daki istikrarını da yakalamış oldu. Alper’in başarısındaki en etken olaylardan biri de kuşkusuz genç futbolcunun özel yaşamı… Öyle ki, başarılı orta saha oyuncusu Fenerbahçe’de futboldan başka bir şey düşünmüyor. İstanbul’daki yaşamına da fazlasıyla dikkat ediyor. Genellikle arkadaşlarıyla birlikte kaldığı evinde vakit geçiren Alper, fazla dışarı çıkmıyor. Arkadaşları eğlenmeye giderken evde kalarak kendisini geliştirecek şeylerle uğraşan 22 yaşındaki oyuncu kitap okuyor, ayrıca özel ingilizce dersleri alıyor. Beslenmesine son derece özen gösteren yıldız isim, bol bol meyve tüketiyor. Özellikle uykusuna çok özen gösteriyor.

Tatil için Afyon’da

Antrenman sonralarında eksiklerini gidermek adına ek çalışmalar yapmaktan da kaçınmayan Alper’in akıl hocası ise Emre Belözoğlu. Tecrübeli furbolcuyu abisinden ayırt etmeyen Alper, tavsiyelerini eksiksiz olarak uyguluyor, onu idölü olarak görüyor. Emre de Alper’in hemen hemen her şeyiyle ilgileniyor, oyuncunun gelişimine katkıda bulunuyor. Alper, 8 günlük devre arası izni için de ailesinin yanına, Afyon Bolvadin’e gitti. Ailesiyle birlikte vakit geçiren 22 yaşındaki futbolcu, birlikte büyüdüğü arkadaşlarını da ihmal etmiyor. Hatta onlarla birlikti zaman zaman köy kahvehanesinde batak oynuyor.

 

Kaynak:Fanatik 


Kategoriler
Popüler Konular