İşçi sınıfının kahramanı

İşçi sınıfının kahramanı

kuytt45 210x150 İşçi sınıfının kahramanıLiverpool’un iki yöneticisi, Kuyt’ı Fotomaç’a anlattı: “Hep kalbimizde yaşayacak. Liverpool onu çok severdi, halen seviyor. Pozitifliği ile takımı da ateşliyordu. Saha içi ve saha dışı inanılmaz bir oyuncuydu. Yerini doldurmak çok zor.”

Liverpool’un geçen pazar günü Anfield Road’da oynayıp ve 3-2 galip geldiği Tottenham maçını, Kırmızılar’ın iki yöneticisi Jonathan Kane (Liverpool FC Uluslararası İş Geliştirme Direktörü) ve Olly Dale (Liverpool FC Ticari Direktörü) ile birlikte izledik. İki yönetici, maçtan sonra muhabirimizi akşam yemeğinde ağırladı. Söz önce Manchester United- Real Madrid maçının olaylı hakemi Cüneyt Çakır’dan açıldı.

ÇAKIR’A HAKSIZLIK YAPILDI
İngilizy öneticiler, ManU’dan Nani’yi oyundan attığı için Ada’nın öfke kustuğu Çakır’a büyük haksızlık yapıldığını belirterek, “Çakır, kendini dünyaya kabul ettirmiş bir isim. Alex Ferguson’a kanıtlaması gereken bir şey yok. Ferguson, kaybedince klasik hep çamura yatıyor. Cüneyt Çakır ile uğraşacağına, taktik değiştirerek skoru lehinde tutsaydı. Bugünlerde İngiliz basını bunu tartışıyor. Biraz da bunu düşünmek lazım” dedi.

BİR ANDA GÖZLERİ PARLADI

Tabii Liverpool denince Dirk Kuyt’ı atlamak olmazdı. İki yöneticiye, 7 yıl Liverpool’da oynayan, ardından Fenerbahçe’ye transfer olan Hollandalı yıldızı sorduk. Kuyt deyince, Kane ve Dale’in bir anda gözleri parladı. İşte Mr. Duracell’in Liverpool’da ne anlama geldiğinin yanıtı: “Dirk Kuyt, Liverpool’un dünya elçisi. Halen dükkanlarımızda onun forması satılıyor. Liverpool’un efsane futbolcuları arasında kalıp, hep bizim kalbimizde yaşayacak.

PROFESYONELLİK ABİDESİ

Efendiliği, çalışkanlığı, takım içinde bütünlüğü ve iyi niyeti ile herkesin kalbinde taht kurmuş bir futbolcu. En ateşli taraftar grubu The Kop, Kuyt’ı hep kendilerinden gördü ve ona ‘İşçi sınıfın kahramanı’ dediler. İyi oyuncu, samimi oyuncu, müthiş profesyonel bir oyuncu. Liverpool onu çok severdi, halen de seviyor. Pozitifliği ile takımı ateşliyordu. Çok çalıştı. Saha içi ve saha dışı inanılmaz bir oyuncuydu. Onun yerini hâlâ dolduramadık.”

F.BAHÇE COK ŞANSLI

Liverpool’un iki yöneticisi Jonathan Kane (orta) ile Olly Dale, arkadaşımız Sinan Özedincik’e verdiği röportajda, Dirk Kuyt’ın kendileri için “yaşayan bir efsane” olduğunu belirtirken, “Fenerbahçe, Kuyt gibi bir dünya yıldızını kadrosunda bulundurduğu için çok şanslı bir kulüp. Taraftar onun değerini bilsin” dediler.


Kategoriler
Popüler Konular