Iniguez: “Fenerbahçe olarak tüm finalleri kazanmak için çıkarız”

Iniguez: “Fenerbahçe olarak tüm finalleri kazanmak için çıkarız”

Ankara’da 11 Ocak Cumartesi günü sona erecek olan Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası 8’li Finallerinde rakiplerini mağlup ederek finale kalan Fenerbahçemiz ile Galatasaray Odeabank’ın antrenör ve oyuncuları bugün düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi.

Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya TBF Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Kurulu Başkanı Kamil Uzun da katılırken, açılış konuşmasında, “Spor Toto kadınlar Türkiye Kupası 8’li Finalleri’nin geride kalan 3 günü gerçekten güzel geçti. Ezeli rekabet içinde olan 2 kulübümüz finale kaldı. Sakatsızlık bir mücadele ile birlikte coşkulu 2 takım taraftarının ve oyuncularının saha içinde ve dışında dostlukla maçı tamamlamalarını ve hak edeninin kazanmasını diliyorum” dedi.

Iniguez: “Fenerbahçe olarak tüm finalleri kazanmak için çıkarız”

Fenerbahçe Antrenörü Roberto Iniguez, geride kalan 2 maçta oyuncularının performanslarından mutlu olduğunu vurgulayarak, “Özellikle dün oynadığımız yarı final maçında oyuncularım sahada çok iyi savaştı ve onların bu mücadelesi de beni çok mutlu etti. Arka arkaya böyle iki maç oynadıktan sonra toparlanmak zor elbette ama biz Fenerbahçe olarak oynadığımız tüm finalleri kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Yarın da böyle olacak ve elimizden geleni yapacağız. Galatasaray Odeabank gibi güçlü bir rakibe karşı aynı sezonda 3 maç arka arkaya kazanmak hiç kolay değil. Bunun bilinci ile hazırlanıyoruz” dedi.

Tuğçe Canıtez: “Dört kupa hedefinde sıra ikincide”

Oyuncumuz Tuğçe Canıtez ise, “Sezona 4 kupa hedefiyle başladık. Bunlardan birini Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanarak gerçekleştirdik. Şimdi sıra ikinci hedefe geldi. Avrupa’da yolumuza yenilgisiz devam ediyoruz, Ligde iyi durumdayız ve sezonun ikinci kupasını kazanmaya da çok yakınız” diye konuştu.

Iniguez: “Tercihimi şu anda açıklamam”

Toplantının sonunda kendilerine yöneltilen soruları da yanıtlayan antrenörlerden Roberto Iniguez, yarınki oyuncu seçimleri ile ilgili olarak cevabında, “Biz bir aile gibiyiz. Oyuncularım da bu ailenin bireyleri. Takım için kadro olarak en iyi tercihleri yapmaya çalışıyorum ama zaman zaman hata yaptığımda oluyor tabi. Yarın için yapacağım tercihi şu an açıklamamı beklemeyin ama en iyisini yapmaya çalışacağım” dedi.


Kategoriler
Popüler Konular