Hem daha değerli hem daha tecrübeli!

Hem daha değerli hem daha tecrübeli!

fenerbahce3 6KVYL 260x130 Hem daha değerli hem daha tecrübeli! Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi’ndeki rakibi Borussia Mönchengladbach karşısında hem maç tecrübesi hem de piyasa değeri olarak öne çıkıyor.

F.Bahçe’nin UEFA Avrupa Ligi C Grubu ikinci maçında konuk olacağı Borussia Mönchengladbach’ın ne Avrupa tecrübesi ne de piyasa değeleri sarı-lacivertli ekibin yanına yanaşamıyor.

Temsilcimizden 7 sene önce kurulamsına karşın sadece 74 Avrupa Kupası mücadelesine çıkan M’Gladbach, bu platformlarda 133 kez ter döken Fenerbahçe’ye karşı daha tecrübesiz durumda bulunuyor. Ancak diğer yandan 1979/1980 sezonunda final oynayıp kupayı kıl payı kaçırmışlıkları da bulunuyor.

Daha 2 sezon önce Bundesliga’da düşme tehlikesi yaşayan, Play Out müsabakaları sonucunda ligde kalan siyah-beyazlı ekibin piyasa değerine baktığımız zaman ise Fenerbahçe ile gözle görülür bir fark olması dikkat çekiyor. 90 milyon euroya yakın bir piyasa değeri bulunan M’Gladbach, Fenerbahçe’nin 150 milyon eurodan fazla değeri karşısında daha mütevazi bir takım gibi görünüyor.

 

Kaynak:Sporx


Kategoriler
Popüler Konular