Güntekin Onay – Hatalar, hatalar

Güntekin Onay – Hatalar, hatalar

Güntekin Onay - Hatalar, hatalar

F.Bahçe’nin zorluk düzeyi yüksek Bursa deplasmanında nasıl bir performans ortaya koyacağı merak konusu idi. Bu durumun nedeni nispeten zayıf rakiplere karşı alınan üstüste galibiyetlerdi.

Her 2 kanat beki Mehmet Topuz ve Caner’in aslında birer orta alan oyuncusu olmaları ve önlerinde oynayan diğer kanat oyuncuları Sow ve Kuyt’ın da orjin olarak santrfor olmaları F.Bahçe’nin kanatlarda açık vermesine neden oldu.

BURSA İLK YARIDA TÜKENDİ

İlk yarıda sarı-lacivertlilerin çok etkisiz kalmasına neden olan bir diğer faktör ise Bursaspor’un stoperlere yaptığı baskıydı. Egemen ve Alves presi görünce ya uzun oynamak zorunda kaldılar ya da kaleciye geri pası verdiler.
2. yarıda Bursaspor baskıyı bırakıp kendi yarı sahasına çekilince F.Bahçe’nin istediği oyun oynanmaya başlandı. Her ne kadar gollerin ikisi de kaleci Frey’in hatalarından gelse de 2-1’e kadar oyunun hakimi F.Bahçe idi. İlk yarıda bütün enerjisini tüketen Bursaspor ikinci yarıda bir kaç etkili atak dışında dağınık bir görüntü çizdi.

DAUM HİÇBİR ÖNLEM ALMADI

F.Bahçe’de özellikle Webo oyuna girdikten sonra ataklar olgunlaştı. 30 dakikalık tempo ve 3 duran top golü oyun çok iyi olmasa da F.Bahçe’ye skoru getirdi. Takımının orta sahasının oyundan düştüğünü göremeyen Daum, bu duruma hiçbir önlem almazken kaleci Frey ile birlikte maçın 1-2’ye gelmesinin sorumlusu oldu.

90+1’de Batalla’nın attığı gol ise F.Bahçe gibi bir takımın savunmasının yapmaması gereken bir hataydı. Savunma bu kadar kaleye yakın kurulmaz. Kurulursa da orada oyuncu topla buluşturulmaz. 90+4’te gelen gol ise yine Bursaspor savunmasının rakibi ofsayta düşürmek yerine geriye kaçmasından kaynaklandı.


Kategoriler
Popüler Konular