Gökhan’ın tek rakibi Bolt!

Gökhan’ın tek rakibi Bolt!

gokhan4443 260x186 Gökhanın tek rakibi Bolt! Trabzon maçının 83. dakikasında Olcan’ın boş kaleye vurduğu topu çıkaran G.Gönül’ün bu pozisyonda 74 metrelik depar attığı ve 34.7 km/s hıza ulaşıp rekor kırdığı ortaya çıktı

Fenerbahçe bu sezon ligde hâlâ namağlupse, evindeki yenilmezlik serisi 46 maça çıktıysa bunda Gökhan Gönül’ün Trabzon derbisindeki olağanüstü çabası 1 numaralı etken…

Milliyet’in haberine göre; Sarı-lacivertlilerin tecrübeli sağ beki, Trabzon derbisinde ulaştığı sürat ile F.Bahçe’nin bu sezonki rekorunu kırmayı başardı. Üstelik bunu yorgun olduğu bir anda, mücadelenin 83. dakikasında yaptı.

Pozisyon ise maçı izleyenlerin hafızasındadır. Olcan, Halil’in pasıyla defansının arkasına sarkmış, karşı karşıya kaldığı Volkan’ı da geçmiş ve topu boş kaleye yollamıştı ki araya giren Gökhan, golü önlemişti. İşte maçın koşu analizleri dün Samandıra’ya ulaşırken, Gökhan’ın bu pozisyonda 74 metrelik bir depar attığı ve 34.7 km/s hıza ulaşıp takımın bu sezonki rekorunu kırdığı ortaya çıktı.

BOLT’UN ORTALAMASI 36.7!

Sarı-lacivertlilerde oyuncular 30 km/s hıza yaklaşıyordu. Gökhan, bu barajı fazlasıyla aştı. Gökhan’ın derecesinin değeri esas Usain Bolt’la karşılaştırıldığında anlaşılıyor. Jamaikalı sprinter 2009′da 9.58′le 100 metre dünya rekorunu kırarken 36.7 km/s ortalama hıza ulaşmıştı.


Kategoriler
Popüler Konular