Gökhan Gönül: “Takım oyunu oynayarak kazandık”

Gökhan Gönül: “Takım oyunu oynayarak kazandık”

2012 11 11 m13 153x190 Gökhan Gönül: “Takım oyunu oynayarak kazandık” Gökhan Gönül,  bugün diğer maçlara oranla daha iyi bir takım oyunu sergilediklerini söyleyerek, “3 puan aldığımız için mutluyuz. Kazandığımız maçlara bakınca hep takım adına sivrilen oyuncular oluyor: Sow, Egemen, Kuyt gibi.. Ama bugün biraz daha takım oyunu oyandık, beraber savunma ve hücum yaptık.”dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Gökhan Gönül, “Güzel bir galibiyet aldık. İlk 5-10 dakikalık bölümde bir eksiklik vardı ama yine toparladık ve iyi mücadele ettik. Ancak futbolun nasıl bir oyun olduğunu bir kez daha gördük. Rehavete kapılmadan sahada mücadele etmek önemli. Orduspor benim ligde çekindiğim bir takım. Cupper ile de iyi bir grafik yakaladılar. Oynadığımız futbolla sahadan galip ayrıldık. Bundan sonraki süreçte de bu şekilde oynayarak yolumuza devam edeceğiz. Hafta içinde de Milli takımda bir maçımız var. Danimarka karşısında iyi bir mücadele edeceğiz ve galip gelmek için oynayacağız. Bu oyunu oynayama devam edersek iyi ve güzel şeyler olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Takımımızın 2′nci golünü kaydeden Sezer Öztürk hakkında da konuşan Gökhan Gönül, “Sezer sakatlılarla boğuştu. Futbol böyle bir şey.  Sezer’in golle dönmesi beni çok mutlu etti. Oğlunun da “baba” diye ağlaması beni duygulandırdı. Bizler futbolcularız, hatalarımız da olacak ancak duygusal insanlar olduğumuzu herkes anlamalı. Futbol bence bir sinema ve tiyatrodur. Binlerce insanı bir araya getiren bir eğlence. Bunun böyle olması gerektiğini unutmamak gerekir. Zevk almaya çalışalım. Hep kötülükler, hep açıklarımız, sorunlarımız konuşuluyor. Bunlar konuşulmasın. Çok büyük sıkıntılar çektik. İnsanların artık futbola dönmeli ve futbolu konuşması gerek.”ifadelerini kullandı.

Son olarak maç sırasında yaşadığı sakatlığa da değinen Gökhan Gönül, “Hava topuna çıktım ve kafa kafaya çarpıştık. Darbe aldım ve başım döndü. Daha kötü olmamak için kendimi yere bıraktım. İyi olunca da tekrar kalktım.”dedi.


Kategoriler
Popüler Konular