GFB’den Açıklama

GFB’den Açıklama

gfb logo  asBFzGhF  225x160 GFBden AçıklamaTribün gruplarımızdan Genç Fenerbahçeliler, Gaziantep’de yaşanan olaylar ile ilgili resmi internet sitesi’nden bir açıklama yayınladı. Açıklamanın tam metni şöyle;

Fenerbahçesini yaşadığı şehirde yılda sadece 1 kez görme şansı olan armanın sevdalısı yüzlerce insan bu akşam büyük bir heyecanla aşkını karşılamak üzere havaalanına koşmuştur. Birkaç kişi arasında yaşanan çok küçük bir hadise, grup psikolojisiyle gereksiz bir hengameye dönüşerek büyümüş ve tasvip etmediğimiz bir hal almıştır.

Karşılamaya giden grup üyelerimizle 1907 Unifeb üyeleri arasında yaşanan hadise, her iki grubun sorumlularının olay sonrasında görüşüp birbirlerinin gönlünü almalarıyla kapanmıştır.

Ancak yaşanan hadiselerde asıl ıskalanan, asıl dikkat çekilmesi ve bilinmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Öncelikle GFB grubunun havaalanına protesto amaçlı gitmediğinin bilinmesi gerekmektedir. Sağduyulu olması gereken üst düzey kişiler, gerektiği gibi davranmayınca gerilen ortamda biraz önce izah ettiğimiz tatsızlıklar yaşanmıştır. Yazılı basında ve sosyal medyada “Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım tartaklandı” şeklinde çıkan haberler tamamen yalandır, iftiradır.

Olay sonrası, her fırsatta olduğu gibi yaşanan tatsızlıkları fırsat bilerek “sözde” gazeteci sıfatlarıyla, olayları körükleyip manipule ederek, grupları birbirine düşürme gayesinde olanların asıl amaçlarının “birilerine” yaranmak olduğunu bilmemek için aptal olmak gerekir.
Ayrıca; birkaç hafta önce twitter hesabından “Koşuyolu’nda bir cafe’de GFB yetkilileriyle görüştüm..” diyen, akli dengesinin yerinde olmadığını düşündüğümüz Talip Doğan Karlıbel denen şahıs, bugün yaşanan hadiseler sonrasında da benzer üslubuyla “bizim çocuklar” ibaresini kullanmıştır. Kendisiyle hiçbir bağımızın olmadığını, tanımadığımızı, Fenerbahçe değerlerine dil uzatanlarla işimizin olmayacağını tüm kamuoyuna bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Saygılarımızla,
Genç Fenerbahçeliler


Kategoriler
Popüler Konular