Gerek başkan gerek futbolcular emin , “Şampiyonluk Sarı Lacivertlilerin”

Trabzonspor maçının berabere sonuçlanmasının ardından tüm futbolcuları hırslandı. Şampiyonluğun geleceğinden eminler!

 

Ligde son 7 maçı kazanmasının üzerine gelen Trabzonspor beraberliği gerek futbolcuları gerekse taraftarları üzüntüye boğdu . Fakat yaşanan puan kaybının ardından futbolcularda ki hırs ve azim de gözlerden kaçmadı .

 

Her ne kadar beraberlik ile sonuçlansa da maçın neredeyse tamamında kontrolü elinde bulunduran sarı lacivertli takımımızın gösterdiği performans göz dolduracak kadar güzeldi . Bunun farkında olan futbolcularımız da taraftara endişelenmemelerini , şampiyonluk kupasını hep beraber havaya kaldıracaklarını belirtti . MAç sonunda Aziz Yıldırım telefonuna sarıldı . İsmail Kartal’ı arayan Yıldırım , hem futbolcuları hemde Kartal’ı tebrik etti . “Çok güzel oynadınız , kimse moralini bozmasın” diyen Yıldırım , “Şampiyon olacağız!” demeyi de unutmadı. Bu telefon tüm futbolcuların moralini düzeltti .

 

Ayrıca yöneticiler de maç sonunda tam kadro, basın mensuplarının karşısına geçmeden önce soyunma odasına uğradı. Futbolcuları ve teknik heyeti tek tek tebrik eden F.Bahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu herkes adına, “Bu akşam başımız dik stattan ayrılıyoruz. Bazen top istemez. Çok iyi bir oyun ortaya koydunuz, rakibi ezdiniz ama gol gelmedi. Böyle oynarsak goller de gelir şampiyonluk da” diyerek oyunculara morallerini bozmamalarını tembihledi.

“Her şeyi yaptık.”

Teknik direktör İsmail Kartal da ortaya koyulan oyundan memnundu. Kartal da oyuncularına, “Maçtan önce çalıştığımız her şeyi uyguladık. Rakibimizi çok iyi analiz ettik ve tamamen kitledik. İstediğimiz bir çok şeyi sahaya yansıttık ve sayısız pozisyona girdik. Tek eksik goldü. Buna da çalışacağız. Şimdi moralinizi bozmanızı istemiyorum. Böyle oynamaya devam ettiğimiz sürece şampiyonluk hedefinden kimse bizi saptıramaz” şeklinde konuştu.

 

“Moral bozmak yok!”

Berabere biten Trabzonspor maçı sonrasında Fenerbahçe’nin soyunma odasında futbolcuların ağzını bıçak açmıyordu ve moraler çok bozuktu. Fakat burada devreye başta Emre olmak üzere kaptanlar girdi. Arkadaşlarına “Moral bozmak yok” diye seslenen kaptanlar, “Geçen yıl da böyle maçlar oynadık. Bazen top o çizgiyi geçmiyor. Biz bu şekilde oynamaya devam edeceğiz ve şampiyon olacağız. Herkes bu şekilde özverili oynamaya devam etsin” diyerek teselli ettiler.

 


Kategoriler
Popüler Konular