Gençler imkanları çok iyi kullanıyor

Gençler imkanları çok iyi kullanıyor

2013 01 31 dergi013 260x178 Gençler imkanları çok iyi kullanıyorDirk Kuyt Fenerbahçe Dergisi’ne verdiği röportajda , futboldan golfe, çocuklarının eğitiminden Türkçe’ye kadar bir çok konuda samimi açıklamalar yaptı. Kuyt, Fenerbahçe taraftarına  ve takım arkadaşlarının performasına dair sorulara da yanıt verdi.

Çim sahadan kopamıyor

Boş zamanlarında golf oynamaya çalıştığını belirten Hollandalı yıldız, golfe Liverpool’da başladığını ve sanıldığının aksine çok zor bir spor dalı olduğunu söyledi. “Kendine karşı oynamak, kendine karşı rakip olmak insanı çok zorluyor ama tek başına bir şeye odaklandığın için de huzur buluyorsun” şeklinde konuşan Kuyt, golf oynarken ruh halinin inişli çıkışlı olduğunu ve bu duygunun insanı hayata hazırladığının altını çizdi.

” Türkçe röportaj da verebileceğim”

Geldiği günden beri Türkçe öğrenmeye çalışan Hollandalı golcü Kuyt, eğitimlere ara vermeden devam ettiklerini kaydetti. ” Biri benden Türkçe konuşmamı istediğinde utanıyorum” diyen Kuyt, takım arkadaşlarıyla sık sık Türkçe konuşmaya çalıştığını belirtti. Türkçe’nin kendi diliyle en ufak bir benzerliği olmadığına da değinen Kuyt ” Gün gelecek Türkçe röportaj da verebileceğim”dedi.

“Ben ne zaman Fenerbahçe’de oynayacağım..”

Çocuklarının  da futbola büyük bir ilgi duyduğunu söyleyen Kuyt, çocuklarının ilk  futbol eğitimlerini Liverpool Academy’de aldıklarını ve şimdi de Fenrebahçe’de devam ettiklerini kaydetti. Fenerbahçe altyapısında kaliteli bir eğitim alan çocuklarının kendisine ” Biz ne zaman Fenerbahçe’de oynayacağız” diye sorduklarını anlattı. Kuyt, bu durumun bir baba ve bir futbolcu için, aynı zamanda çocuklar için çok gurur verici olduğunu sözlerine ekledi.

Gençler imkanları çok iyi kullanıyor

Takımın genç oyuncularından  Beykan Şimşek, Recep Niyaz ve Salih Uçan’ın kendilerine süre verildikçe yeteneklerini sergileyebileceklerini belirten Kuyt, bu oyuncuların verilecek fırsatları en iyi şekilde kullanacağından şüphe duymadığına vurgu yaptı. Takım olarak da genç oyunculara ellerinden geldiğince destek olmaya çalıştıklarına değinen Kuyt, kendisinin de gerek saha
içinde gerek saha dışında bu oyunculara destek olduğunu kaydetti.

“Destek verirlerse karşı koyamayacağımız şey yok”

Fenerbahçe taraftarının takımın arkasında önemli bir itici güç olduğunu ifade eden Kuyt, taraftarı kulübün yaşam damarı olarak niteledi. İç saha performanslarına taraftarın önemli bir destek olduğunu vurgulayan Kuyt, ” Onlar için oynamak büyük bir zevk” şeklinde konuştu. Performans olarak da taraftarın istediği seviyeye ulaşmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Kuyt, taraftarın kendilerine güvenmesi ve destek vermesi hâlinde önlerinde hiçbir gücün duramayacağının altını çizdi.


Kategoriler
Popüler Konular