Galibiyetin anahtarı

Galibiyetin anahtarı

gokhan gonul kocaman 260x190 Galibiyetin anahtarı Teknik direktörümüz Aykut Kocaman, Spor Toto Süper Lig’de oynayacağımız Gençlerbirliği karşılaşması öncesi futbolcularımıza uyarılarda bulundu.

Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında oynayacağımız Gençlerbirliği karşılaşması öncesi teknik direktörümüz Aykut Kocaman’dan futbolcularımıza uyarılar geldi. Gençlerbirliği’nin iyi bir takım olduğunu söyleyen Kocaman, galibiyetin anahtarının hızlı oyun olduğunu söyledi.

‘G.SARAY MAÇINDA MUHTEŞEMDİLER’

Habertürk’te Necati Mete imzasıyla yer alan habere göre; Teknik Direktörümüz Kocaman, “Ligin en isabetli pas yapan ve kontrol açısından yerleşik ekiplerinden biri olan G.Birliği’ne karşı oynayacağız. Akhisar maçının ardından başladığımız seri, Eskişehir maçında elimizde olmayan nedenlerden ötürü sekteye uğrasa da benim gözümde istediğimiz ivmeye adım adım yaklaşıyoruz. Rakibimiz lige hızlı bir giriş yaptı. 12 maçın 6’sında berabere kalıp yalnızca 2 maçta yenilmişler. Ligdeki en güçlü rakibimiz Galatasaray’la da içeride 3-3’lük bir beraberlikleri söz konusu ki o maçta da sahaya muhteşem bir mücadele yansıttılar” diye konuştu.

‘HIZLI OYNAYIP ONLARI YORALIM’

Taktik konusunda da Aykut Kocaman’ın yıldızlarımıza uyarıları oldu. Genç çalıştırıcı, “Bu maçta temel olarak yapmamız gereken, topu karşı tarafa fazla göstermeyip rakip sahada bulduğumuz açıkları hızlı değerlendirmek. Zira rakibimiz dışarıdaki maçlarının yüzde 50’sini berabere kapatmış ve bu maçların ilk yarıları da berabere bitmiş durumda. Bu, bizlere rakibin ne kadar kontrollü ve alan savunmasını iyi yaptığının kanıtlarından biri. Erken gol bulmaya özen göstermeliyiz. Top akışı biraz daha hızlı olursa rakibi daha fazla yorarız ve bunu özellikle ilk yarıda yapmalıyız. Rakibin kalkanını erken düşürürsek her şey bizim açımızdan daha kolay olur” ifadesini kullandı.


Kategoriler
Popüler Konular