FIFA’dan Emenike’ye övgü

FIFA’dan Emenike’ye övgü

FIFA’nın resmi sitesinde, Nijerya’yı Dünya Kupası’na Emenike’nin taşıdığı belirtildi. Fenerbahçe forveti, izlenesi üç Afrikalı isimden biri olarak gösterilirken, dev turnuvada yıldızının iyice parlayabileceğine dikkat çekildi

Dünya Kupası’na katılmayı başaran Afrika ekipleri ile ilgili bir incelemeye imza atan FIFA’nın resmi sitesinde Fenerbahçe’nin Nijeryalı forveti Emmanuel Emenike’ye de özel bir yer ayrıldı. Kıtanın batısındaki ekiplerin Afrika futbolunu domine ettiği, Cezayir dışında Kamerun, Fildişi Sahili, Gana ve Nijerya’nın bu bölgeden olduğuna dikkat çekildi.

Dünya Kupası’nda izlenesi oyuncular bölümünde ise üç isme yer veren FIFA, Gana’dan Kevin Prince Boateng, Fildişi Sahili’nden Gervinho ve Nijerya’dan Emmanuel Emenike’yi öne çıkardı. Bu oyuncuların sergileyecekleri performansla takımlarını sürükleyebileceği ve turnuvanın Afrikalı yıldızları olabileceğine dikkat çekildi.

Emenike için, “Daha önce hiç Dünya Kupası’nda oynamadı. Ancak Nijerya Teknik Direktörü Keshi Fenerbahçe forvetine güveniyor ve ondan çok şey bekliyor. Emenike de son dönemdeki form durumu ve attığı gollerle çok iyi durumda olduğunu gösterdi. Afrika Uluslar Kupası’da turnuvanın en golcü isimlerinden bir tanesi oydu. Ülkesinin play off’lardaki iki önemli önemli galibiyetinin altında imzası vardı. Nijerya’ya Brezilya’ya giden yolu açan isim oldu” ifadeleri kullanılarak Emenike’nin Dünya Kupası’nda yıldızının parlayabileceği belirtildi.

 

Kaynak:Milliyet


Kategoriler
Popüler Konular