Fenerbahçeliler çok mesut!

Fenerbahçeliler çok mesut!

Birçok kez, küçüklüğünden beri iyi bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu söyleyen Mesut Özil’in, dün  sarfettiği, “Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi’nde final oynamasını çok istemiştim. Çünkü bunu hak etmişti” sözleri, Sarı-Lacivertliler’i mest etti

Werder Bremen’de parlayıp, dünya devi Real Madrid’e transfer olan, bu sezon başında 50 milyon Euro bonservis bedeliyle İngiltere’nin Arsenal takımına geçen Alman Milli Takımı’nın yıldızı Mesut Özil, bir kez daha Fenerbahçeliler’in gönlünü fethetti.

Dünkü FANATİK’te yayınlanan röportajındaki, “Türk takımlarının geçtiğimiz sezon Avrupa Kupaları’nda elde ettiği başarılar beni inanılmaz memnun etti. Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki çıkışı, Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi’ndeki mükemmel performansı. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki, Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde final oynamasını çok istemiştim. Bunu hakedecek işler yaptılar çünkü” sözleri, Sarı-Lacivertliler’i adeta mest etti.

Mesut Özil, daha önce birçok kere, küçüklüğünden beri Fenerbahçe taraftarı olduğunu söylemiş, bu da Sarı-Lacivertliler’in gönlünde ayrı bir yer edinmesini sağlamıştı. Yıldız oyuncu, Werder Bremen’de oynarken, “Almanya dışındaki favori kulüpleriniz kimler” sorusuna, “Barcelona ve Fenerbahçe” yanıtını vermiş; Şükrü Saracoğlu Stadı’nda Shahktar Donetsk ile oynayacakları Avrupa Ligi Final maçı öncesi verdiği röportajda, “Küçüklüğümden beri tuttuğum takımın stadında böyle büyük bir maçı oynayacak olmak bana gurur veriyor” sözlerini sarfetmişti. Daha ilginci ise Schalke altyapısında oynarken, bir idmana Fenerbahçe eşofmanıyla gidince antrenörü, “Bir daha böyle gelme. Herkes gibi kendi takımının malzemelerini giy” diye fırça atmasına karşın, ertesi gün idmana yine aynı eşofmanla gitmişti. Mesut Özil, Almanya’nın ünlü dergisi Kicker’e verdiği demeçte de Fenerbahçe taraftarı olduğunu söylemişti.

 

 

Kaynak:Fanatik


Kategoriler
Popüler Konular