Fenerbahçeli boksörlerden 11 altın

Fenerbahçeli boksörlerden 11 altın

2012 11 12 b446 260x173 Fenerbahçeli boksörlerden 11 altın Fenerbahçeli boksörler Ankara’da düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Boks Turnuvası’nda 11 birincilik, 2 ikincilik ve 1 üçüncülük kazanarak büyük bir başarı gösterdi.

Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Boks Spor İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Boks Turnuvası’na 29 kulüpten 185 sporcu katıldı. 14 sporcuyla mücadele eden Fenerbahçe 11 Altın, 2 gümüş, 1 Bronz madalya kazanarak şampiyonanın en başarılı takımı oldu.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün minnetle anıldığı ve rekor sayıda sporcunun katıldığı turnuvada sporcu aileleri ve sporseverler tribünleri doldurdu. Şefik Tetik Boks Eğitim Merkezi’nde 08-11 Kasım tarihleri arasında yapılan şampiyonayı Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç de yakından takip etti. Zorlu mücadelelere sahne olan turnuva madalya töreni ile sona erdi.

Şampiyona hakkındaki gözlemlerini antrenörlerle paylaşan Boks Federasyonu Başkanı Gözgeç, başarılı sporcularla da bir süre sohbet etti. Özellikle altyapıdan yetişen yetenekli sporcuları izlediği için mutlu olduğunu söyleyen Gözgeç, böylesine anlamlı bir turnuva düzenleyen Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhan Başoğlu’na ve Boks Spor il Temsilcisi Osman Dağ’a da teşekkür etti.

Şampiyonada mücadele eden Fenerbahçeli boksörlerden küçük minikler, 40 kiloda Erdem Kırceylan, büyük minikler, 52 kiloda Eren Kırceylan, 59 kiloda Ceyhan Durkaya, 62 kiloda Mahmutcan Çiçek, yıldızlar, 52 kiloda Sakin Gökhan, 54 kiloda Yasin Ersarı, gençler, 52 kiloda Ufuk Demirci, 60 kiloda Sedat Ovat, yıldız bayanlar 46 kiloda Hazel Gökduz, genç bayanlar, 48 kiloda Ceyda Saraçoğlu,  64 kiloda Beyza Baysal rakiplerini açık ara yenerek şampiyonayı birincilikle tamamlayarak altın madalyanın sahibi oldular. Küçük minikler, 38,5 kiloda Anıl Subaşı, 50 kiloda Mücahit Tatlı ise şampiyonayı ikinci olarak tamamladı büyükler, 56 kiloda ise Adem Dinçer üçüncü oldu.

Başarılı sonuçlara imza atan boksörlerimiz tebrik eden Fenerbahçe Boks Şube Kaptanı Mert Öztemel, “Fenerbahçe olarak amatör sporlara ve özellikle boksa, başta Başkanımız Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerimizin olmak üzere büyük destek veriyoruz. Bu desteklerimizin karşılığında sporcularımızın kazandığı başarı bizi mutlu etti. Teknik ekibimizi ve sporcularımızı kutluyorum. Özellikle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak amacıyla yapılan faaliyetlere kulüp olarak verdiğimiz önem ve destek sürekli olarak sürecektir” dedi.


Kategoriler
Popüler Konular