Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra yaptığı ilk röportaj

Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra yaptığı ilk röportaj

alexdesouzaa2 260x146 Fenerbahçeden ayrıldıktan sonra yaptığı ilk röportaj F.Bahçelilerin söyleyeceği her sözü büyük bir merakla bekledikleri Alex De Souza, doğup büyüdüğü şehir olan Coritiba’nın bağlı olduğu eyalet olan Parana’nın yerel kanalı PrOn TV’ye konuştu.

İşte Alex’e sorulan sorular ve Alex’in verdiği cevaplar:

– Ne zaman evim güzel evim dediği Curitiba’ya döneceksin ve döndüğünde yapmak istediğin ilk şey nedi?

Alex: Ben burada da (İstanbul’da) Curitiba modunda yaşıyorum. Özellikle burada İstanbul’da siz farkında değilsiniz ama her şehirde Curitiba’ya özgü günlük tarzlar var. Sao Paulo’da da, Rio de Janeiro’da da hatta Belo Horizonte’de de….

– Türkiye’de olduğun yıllarda Curitiba’da neleri kaçırdım?

Alex: Ailemi ve arkadaşlarımı. Ama şehirden konuşmam gerekirse; Barigui Parkınu ve AU-AU’yu özledim. Dünya üzerinde AU-AU gibi bir yer yoktur.

– Türkiye ve Brezilya arasındaki ortak özellikle nedir?

Alex: Bürokrasi. O kesinlikle aynı. Eğer “doğru kişi”yi tanıyorsanız, bu bürokrasinin sizin için bir saniyede kalkmasını sağlar.

– Eğer Atletico’dan oynamak için bir teklif alırsan?

Alex: Bu teklifi bana yapan kişi benimle bir kahve alacaktır. Biz, futbol hakkında konuşuruz atletik hakkında biraz daha fazla bilgi edinirim ve sonra da o bilgiler çöp olur. Nasıl bir spor kulübü ve onun hayranları için büyük bir saygım varsa atletik için de saygım olur.

– Zirvede bir yıldız olarak kramponlarını duvara asmak bir rezervasyonun var mı?

Alex: Bir çekiç ve bir çivi bulduğumda onu duvara çakar ve kramponlarımı asarım. Ve bir futbolcu olarak benim döngüm biter. Bu şartlarda müsaade edin de zamanına ben karar vereyim.

– İstanbul’da bir heykelin olmasına rağmen, Curitiba’da daha fazla kabul görüyorsun?

Alex: Heykel çok çılgıncaydı. Bu gerçekten bir duygu seliydi. Böyle bir şeyin olması için Türkiye’de hiçbir şey yapmadım. Ve böyle bir onuru hak edecek daha çok şey yaptım Curitiba’da.

– Curitiba’nın iyi yönü ve kusuru nedir?

Alex: Benim suçum gibi iyi olmak Curitiba’nın kusuru. Bana göre yaşamak için dünyanın en iyi şehri. Ve ben kalitesi daha fazla arttığı dönemde Curitiba’nın dışında kaldım ve her geldiğimde değişmiş buldum. Ama bu benim tarzım değil. Tüm Curitibalılar için genelleme yapmayalım.

– Eğer geçmişe kapı açacak bir anahtar verilseydi eline?

Alex: Ben 50 veya 60′lardaki Curitiba’da yaşamak isterdim. Zengin ve umut verici bir gelecek için şekil almaya başlayan küçük kasaba hakkında harika öyküler dinledim çünkü.


Kategoriler
Popüler Konular