Fenerbahçe’de Ersun Yanal ile tarihi imza…

Fenerbahçe’de Ersun Yanal ile tarihi imza…

Sözleşmesi mayısta sona erecek Ersun Hoca ile 2+1 yılık sözleşme imzalanacak. Başkan Yıldırım ile görüşen başarılı teknik adam “İmzayı 3 değil, 5 yıllık da atarım” dedi

F.Bahçe’de teknik direktör Ersun Yanal ile uzun yıllar devam kararı geldi. Star gazetesindeki haber şu şekilde;

Başkan Aziz Yıldırım’ın “15 yıllık görev sürem içerisinde en iyi anlaştığım hoca” diye ifade ettiği Yanal ile Mayıs 2014’ten geçerli olmak üzere 2+1 yıllık daha sözleşme imzalanacak. Yıldırım’ın çalıştığı teknik adamlar içerisinde en uzun süre görevde kalan 37 ay ile Christoph Daum oldu. Yanal’ın bu rekoru kırması için 2 sezondan fazla çalışması gerekiyor.

Fener’de 5 yıl bile çalışırım

Sarı-lacivertli takımın UEFA’dan aldığı ceza nedeniyle Avrupa kupalarında olmaması nedeniyle Yanal’ın başarı kriteri sadece Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası ile ölçülecek. Başkan Aziz Yıldırım’ın Yanal ile konuşup uzun süreli çalışma projesini ilettiği başarılı teknik adamın da “Fenerbahçe’de olmaktan mutluyum. 3 değil 5 yıl da bu kulüpte çalışırım. Benim açımdan hiçbir problem yok” dediği fade edildi.

Çalışma rekoru Daum’da

Teknik adam konusunda bugüne kadar pek de tahammüllü davranmayan Başkan Yıldırım, Rıdvan Dilmen’le 3, Zeman’la 5 ay çalışmıştı. Uzun süreli birlikte olduğu teknik adamlar arasında ilk sırada Daum var. İkincilikte 35 ay ile Aykut Kocaman, üçüncülükte 17 ay ile Mustafa Denizli bulunuyor. Sarı-lacivertli kulübün patronunu en fazla kızdıran teknik adam ise sadece 1 yıl çalıştığı Luis Aragones oldu.

İşi son dakikaya bırakmayın

Fenerbahçe son 4 deplasman maçının 3’ünü son dakikada attığı gollerle kazandı. Kasımpaşa, Erciyes ve Bursa’yı son dakikada attığı golle yenen sarı-lacivertli takım, G.Birliği’ni ise 60. dakikada Kuyt’ın tek golüyle (1-0) geçmişti. Teknik Direktör Yanal, oyuncularıyla yaptığı toplantıda, “Bu kez işi son dakikaya bırakmayın” dedi.

 

Kaynak:Star


Kategoriler
Popüler Konular