Fenerbahçe’de CEO kanunları!

Fenerbahçe’de CEO kanunları!

CEO Yılmaz’ın, sarı-lacivertli kulüpte ciddi bir mali disiplin oluşturduğu, yapılan giderlerin bütçenin içinde olmasına büyük özen gösterildiği bildirildi

Fenerbahçe Kulübü, CEO Hakkı Hasan Yılmaz göreve geldikten sonra mali disiplin konusunda önemli adımlar attı.

Yeni dönemle birlikte kulüpte bütçe dışında hiçbir harcama yapılmıyor. Bunun son örneği yılbaşı için düzenlenen baloda yaşandı. Çalışanlar ve yönetimin biraraya geldiği gecede 3 otomobil ve çeşitli hediyeler dağıtılmıştı. Ciddi bir maliyet içeren hediyeler bütçede yer olmadığı için kulüp kasasından değil yönetimin cebinden karşılanmıştı.

CEO Yılmaz tarafından oluşturulan bütçede sporcular için maaşlar, maç başları ya da kupa kazanılması durumunda verilecek primler dahil her türlü detay düşünülmüş durumda. Bunun dışına çıkılması mümkün değil. Eğer yönetim bütçe dışında bir maç ya da galibiyet için prim vermek isterse yöneticiler bunu kulüp kasasından değil kendi ceplerinden karşılamak durumunda kalacak.

Buradaki asıl amacın kulüp içindeki mali disiplini sağlamak olduğu vurgulandı. Yapılan bütçeye rağmen yıllardır bütçe dışı harcamaların yaşandığı ve doğal olarak ciddi açıkların oluştuğu bildirildi.

Başkan Yıldırım da geçen sene yapılan Yüksek Divan Kurulu toplantısında “Kulübü bakkal gibi yönetmişiz” diyerek adeta itirafta bulunmuştu. Artık kim olursa olsun bütçede yazılı olmayan tek bir liranın harcanmadığı kaydedildi.

 

Kaynak:Milliyet


Kategoriler
Popüler Konular