Fenerbahçe Ülker artık Nike giyecek

Fenerbahçe Ülker artık Nike giyecek

Habertürk gazetesi yazarı Serdar Ali Çelikler Kulüpler Birliği ve Fenerbahçe Ülker hakkında bir yazı kaleme aldı.

Habertürk gazetesi yazarı Serdar Ali Çelikler Kulüpler Birliği ve Fenerbahçe Ülker hakkında bir yazı kaleme aldı.

İşte o yazı;

İlhan Cavcav’ın geçtiğimiz haftaki, Aziz Yıldırım’ın tavırları nedeniyle Fenerbahçe’yi birlikten çıkaracağına dair açıklamarını herkes hatırlar. Ben de pazar günü, HABERTÜRK TV’deki Sportürk Programı’nda “Kulüpler Birliği Fenerbahçe’ye gerçek bir tavır alamaz. Kendilerine güveniyorlarsa Fenerbahçe’yi havuzdan çıkarsınlar” dedim. Amacım birliğin bugünkü yapısıyla hiçbir etkisinin olmadığının altını çizmekti.

Aslında uzun süredir Kulüpler Birliği’nin yapısıyla ilgili tartışmalar sürüyor. Ünal Aysal’ın da, Fikret Orman’ın da vakıf statütüsündeki birliğin pek bir fayda sağlamadığını düşündüğünü biliyorum. Halen vakıf statüsünde olan; yayın ihalesi döneminde; Aziz Yıldırım başkanlığı sırasında etkin olan birlik, futbolun ‘Çernobil Faciası’ olarak adlandırdığım 3 Temmuz döneminde iyice yalpaladı. Birlik önce puan silme uygulamasının sağlanacağı 26 Ocak Genel Kurulu öncesindeki imza toplama aşamasında çatırdadı. Sonra Yıldırım’ın “Fenerbahçe şike yapmadıysa, Kulüpler Birliği çıkıp açıklama yapmalı” demecinden sonra suskun kaldı. Göründü ki, çıkar çatışması doğduğu anda birlik sadece organizasyonun isminde kaldı.

Fenerbahçe Ülker artık Nike giyecek

Fenerbahçe, Emin Cankurtaran döneminden beri Adidas ile çalışır. Bir dönem denenen ‘Fenerium üretimi formalar’ sezonu dışında her yıl bu birliktelik sürmüştür.

Fenerbahçe bu sezon basketbolda Ülker’le işbirliğinin zirvesine çıktı. Şahane salonunda oynayacak takımının başına ‘basketbol tanrısı’ Obradovic’i getirdi. Final Four ümitlerinin iyice arttığı, salonun her maç dolduğu basketboldaki bu müthiş havaya ‘Obradovic etkisi’ deniyor. İşte bu etki, Nike’ın da dikkatini çekti. Ve Nike, Fenerbahçe Basketbol Takımı’na sponsor oldu. Sanırım ocak ayından sonra Fenerbahçe Ülker parkelere Nike formasıyla çıkacak. Nike’ın bu anlaşma için 5 milyon Euro ödeyeceğinin de konuşulduğunu ekleyelim. Şimdilik anlaşma sadece Fenerbahçe Ülker’i kapsıyor. İleride neler olacağını hep beraber göreceğiz.

Kaynak: Habertürk

 


Kategoriler
Popüler Konular