Fenerbahçe Ülker Ankara’da fark attı.

Fenerbahçe Ülker Ankara’da fark attı.

Beko Basketbol Ligi’nin 14.haftasında Aykon TED Ankara Kolejliler’e konuk olan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Ankara Spor Salonu’nda oynanan mücadeleden 64-81 galip ayrıldı.

Aykon TED Ankara Kolejliler karşısına İzzet, Kenan, Metecan, Melih ve Vidmar ilk beşiyle başlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, etkili bir oyun sergilediği rakibi karşısında salondan 64-81 galip ayrıldı.

İlk çeyreğe Vidmar’ın 2 sayılık basketiyle başlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız karşısında 4-2’lik üstünlük yakalayan ev sahibi Aykon TED Ankara Kolejliler’e cevabı 3 sayılık basketiyle Metecan verirken Takımımız 5-4 öne geçti. Ardından Berkay ile üst üste sayılar basketler bulan Ankara temsilcisi televizyon molasına  10-5 önde giren taraf oldu. Mola sonrası Bojan’ın da oyuna dahil olmasıyla skoru 11-8’e getiren Fenerbahçemizde, Bo’nun da basketiyle fark 3 sayıya kadar indi (14-11). Bitime 1 dakika kala basket faul alan Aykon TED Ankara Kolejliler karşısında Takımımız ilk çeyreği 17-12 geride tamamladı.

İkinci periyotta 23-18 olan skor Emir Preldzic’in 3’lüğü ile 23-21’e geldi. Farkı iki sayıya kadar indiren Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Vidmar’ın pota altında bulduğu basket ve bir de faulle 23-24 öne geçti. Fenerbahçemiz ikinci periyotta televizyon molasına 23-24 önde giren takım olurken bitime 4 dakika kala Bjelica’nın harika asistini sayıya çeviren Bojan skoru 23-26’ya getirdi. Aykon TED Ankara Kolejliler’de Berkay 3 sayılık basket ile 26-26’lık eşitliği yakalasa da Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız Kenan ve Vidmar’ın sayılarıyla farkı 5 sayıya kadar çıkardı (26-31). Takımımız ikinci çeyreğin bitimine 2 dakika kala Bojan  Bogdanovic ile üst üste bulduğu sayılarla soyunma odasına 39-26 önde girdi.

Karşılıklı basketlerle geçen üçüncü çeyreğin son 3 dakikalık bölümünde rakip üzerindeki hâkimiyetini arttıran Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, final periyotuna 48-57 önde girdi.

Müsabakanın final periyotunda da Zoric ve Bojan’ın basketleriyle farkı açan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız; Kenan, Metecan ve İzzet gibi genç oyuncularımızın da oyuna katkı yapmasıyla karşılaşmadan 64-81 galip ayrıldı.


Kategoriler
Popüler Konular