Fenerbahçe inanç ve umut yüklü

Fenerbahçe inanç ve umut yüklü

F.Bahçe’nin MTK ve Newcastle ile oynadığı maçlar kafalarda soru işareti yaratsa da teknik heyet geçmişe oranla sorunların en aza indiğini düşünüyor. Kulübede de “Ne yapmalıyım” diye düşünen bir teknik adam değil, “Yapılacak şeyi biliyorum” rahatlığında bir Kocaman var

Fenerbahçe oynadığı iki hazırlık maçında da taraftarını memnun edecek sonuçlar alamasa da Teknik Direktör Aykut Kocaman gelecekten bir hayli umutlu görünüyor.

Takımın kendini yenilediğini ve hazırlık dönemini çok iyi geçirdiğine inanan teknik kadroda herkes sorunların en aza indiğini düşünüyor. Bizim gözlemimize göre de işler yolunda gidiyor. UEFA ya da FIFA’dan ardı ardına mide bulandıran haberler gelmesine karşın Fenerbahçe, “Efektif transfer çalışmasının” sonucunu şimdiden alacağa benziyor.

Öncelikle, forvette Moussa Sow’un bocalaması, Kocaman’ın kendi transferi olmasına karşın Bienvenu’den şu ana kadar yararlanamaması ana sorunmuş gibi görünse de Kuyt’ın görev adamı kimliği ve iyi bir forvet kariyerine sahip olması, takımı mümkün mertebe rahatlatmış gibi. Kulübede, “Ne yapmalıyım” diye düşünen bir teknik adam değil, “Yapılacak şeyi biliyorum” rahatlığında bir Kocaman var artık ve Fenerbahçe’nin gol yolları fazlası ile açık.

Sow henüz sakatlık kabusundan yeni kurtulmuş ve eksik geldiği sezon öncesi kampında bunun üzerine ramazan atmosferine de girmişken, Fenerbahçe Hollandalı transferi Kuyt’un çok yönlü özellikleri nedeniyle bildiğiniz “Lüksü” yaşıyor şu sıralar.

Kanatlar uçacak!
Fenerbahçe uzun süredir bu kadar rahat bir sezon öncesi dönemi geçirmemişti. Bunda fiyakaya kaçmadan yapılan transfer çalışmasının rolü büyük. Türk oyunculara ağırlık vermek ve onlardan direkt oynayabilecek olanları seçmek, Fenerbahçe’nin yabancı oyuncu seçimindeki tercih yelpazesini genişletmiş görünüyor.

Ziegler gibi bir oyuncuyu gözden çıkarmak, Hasan Ali’nin kalitesinden kaynaklanıyor. Hasan Ali, hatırlarsanız Topuk Yaylası çalışmalarında kendini ele vermemesi ile dikkat çekmişti. Biz de ona “Bu adam ya Mesih, ya da hatalı bir transfer “demiştik. Maç cambazı çıktı Hasan Ali ve soldan Fenerbahçe’nin çalışmasını sağladı.

Solda, Stoch gerçeği de var. Slovak oyuncu çok etkili ve çabuk. Ancak gol attıkça bencilleşiyor ve oyunu bildiği gibi oynuyor. Sağ kanat, iki önemli bek ile zaten en sorunsuz bölge gibi dururken bir de Kuyt çıktı geldi ki, profesyonelliği ile takım içinde ciddi rekabet yaratacak. Bu görev bilinci ile Fenerbahçe’nin sağ kanadında Gökhan, o olmazsa Orhan ile bir otoban kıvamı oluşturacağı da kesin.

Savunma, sanki en sorunlu bölge gibi duruyor. Ancak oynanan iki hazırlık maçı gösterdi ki, Kocaman’ın hem en fazla seçeneği olan bölge burası, hem de en fazla endişe duyduğu bölge.

Cristian’ın takıma katkısı tavan yapmış durumda. Sakin kişiliği ile yanındaki Topal da Cristian’ın son dönem oyun tarzına yakın oynarsa, Fenerbahçe güçlü bir savunma ağı kurmuş olacak ki bu sezon bu muhtemel ve müthiş bir kazanım sağlayacak.

Potansiyel mevcut
Alex’in, öncekine oranla sezon önü çalışmalarındaki ciddiyeti, takıma katkısı ve haddini bilen kaygıları, Fenerbahçe’nin yararına olacak; bunu net olarak gözlemliyoruz. Alex, kendine top servisi yapacak bir arka ikili ve kendinden servis alacak bir ön ikili ile bu sezon da istatistikleri düzenler gibimize geliyor. Takımda bu potansiyel de şu an mevcut.
Kısacası Fenerbahçe, an itibariyle doğru yolda ve ileriye umutla bakıyor!

Yeni rakip D.Tiflis!

Avusturya’da hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdüren Fenerbahçe 3. hazırlık maçını bugün Dinamo Tiflis takımı ile oynayacak. UPC-Arena Graz Stadı’nda TSİ 21.00’de başlayacak karşılaşma D-Smart’tan ekranlara gelecek.

Egemen müjdesi

Sarı-lacivertli ekip dünü tek antrenmanla geçirdi. Newcastle United maçında 45 dakikadan fazla forma giyen futbolcular, otelin salonunda yenilenme çalışması ile günü tamamlarken, takımın diğer oyuncuları Bad Erlach sahasında 90 dakika idman yaptı.

Teknik Direktör Aykut Kocaman yönetiminde düz koşu, 5’e 2 pas ve top kapma çalışması ile başlayan futbolcular, ardından iki takıma ayrılarak dar alanda kontrollü pas ve çift kale maç oynadılar. Sakatlıkları nedeniyle bir süredir takımla birlikte yer alamayan Egemen ve Özgür de antrenmanın tamamında yer aldılar.

Bu arada idman sırasında Gökhan elinin üzerine düşerek hafif bir sakatlık geçirdi. Aynı şekilde kaleci Serkan Kırıntılı da kulağına gelen top yüzünden hafif sakatlandı, ancak iki oyuncu da kısa bir aradan sonra antrenmana devam ettiler.


Kategoriler
Popüler Konular