Fenerbahçe Grundig 3-0 Valepa Sastamola

Fenerbahçe Grundig 3-0 Valepa Sastamola

Challenge Cup 8’li Final ilk maçında Finlandiya’nın Valepa Sastamola ile karşılaşan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, mücadeleden 3-0 galip ayrıldı. Takımımız, bu sonuçla 22 Ocak 2014 tarihinde deplasmanda oynayacağı rövanş karşılaşması için avantaj yakaladı.

Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan müsabakaya: Turgay, Marshal, Ivan, Kemal, İbrahim, Arslan ve Libero Burak ile başlayan Fenerbahçemiz, baştan sona üstün bir oyunla rövanş karşılaşması için avantajlı taraf oldu.

Müsabakanın ilk setinde Marshal ve Ivan’ın üst üste bulduğu sayılarla 5-2’lik bir üstünlük yakalayan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, ilk teknik molasına 7-8 geride girdiği sette ikinci teknik molaya 16-13 önde girdi. Teknik mola dönüşü Arslan’ın da etkili smaçlarıyla sayılar bulan Takımımız, 25-23 seti kazanarak, rakibi karşısında 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın ikinci setinde ise daha etkili oynayan taraf Finlandiya temsilcisi olurken, bu sette teknik molalara Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız; 6-8 ve 15-16 geride girdi. Karşılıklı sayılarla geçen setin devamında ise Ivan ve Kemal’in de sayılarıyla Takımımız seti 32-30 kazanarak, setlerde 2-0 öne geçti.

Mücadelenin final setinde ise daha etkili bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, teknik molalarını 8-7, 16-12 önde tamamladığı seti 25-17 kazanarak, maçtan 3-0 galip ayrıldı.


Kategoriler
Popüler Konular