Fenerbahçe BEKO 79-75 CSKA Moskova

Erkek Basketbol Takımımız Fenerbahçe BEKO, Turkish Airlines EuroLeague 13. hafta mücadeleninde CSKA Moskova’yı misafir etti. Fenerbahçemiz, mücadeleden 79-75 galip ayrılmayı muvaffak oldu.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan mücadeleyi Başkanımız Ali Koç, Başkan Vekilimiz Semih Özsoy, Başkan Yardımcımız Mehmet Burhan Karaçam, İdare Heyeti Azalarımız Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Burak Çağlan Kızılhan, Alper Pirşen, MEtin Sipahioğlu ve Esra Nazlı Ercan ile Fenerbahçe Futbol Takımımızın Sportif Direktörü Damien Comolli, Yönetimsel Menajerimiz Volkan Ballı ve kalecimiz Berke Özer de izledi. Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Valerie Garnier ve basketbolcularımız ile 1907 Fenerbahçe Özürlü Yıldızlar da mücadeleyi izledi.      Hava atışıyla başlayan karşılaşmada ilk sayılar misafir takımdan gelirken, ekibimiz Vesely ve Melli’nin basketleriyle skoru 6-10’a getirdi. İstediği hücum organizasyonlarını gerçekleştiremeyen Takımımız, CSKA Moskova’dan Alec Peters ve Othello Hunter’ın sayılar üretmesine mani olamadı. Çeyreğin sonlarında ise Vesely, Kalinic ve Kostas ile oyuna iştirak eden Fenerbahçe BEKO, ilk çeyreği 18-26 geride bitirdi.

İkinci periyota Marko Guduric’in sayısıyla başlayan Fenerbahçe BEKO, Sergio Rodriguz’in sayılarına Nikola Kalinic’in üçlüğüyle cevapladı. İkinci çeyrekte de pota altından yakaladığımız fırsatları değerlendiremeyince Takımımız 29-41 geriye düştü. Sloukas’ın asistinde Jan Vesely akılalmaz bir sayıya imzalamayı muvaffak oldu ancak savunmada yaşadığımız zorluklar ClyBurn’ün sayılar üretmesine kapı araladı: 31-44. Marko Guduric’in ters turnikesi CSKA Moskova’ya mola aldırdı. Çeyreğin son saniyesinde ise sahneye tekrar Guduric çıktı ve ilk yarının neticenini belirledi: 36-48.

Soyunma odasından Datome’nin sayılarıyla dönen Fenerbahçe BEKO, taraftar desteğini de arkasına alarak unutulamayacak bir geri dönüşe imzaladı. Vesely’nin bulduğu smaçla farkı 6 sayıya kadar indiren Fenerbahçemiz Melli’nin sayısıyla skoru 44-48’e getirdi. Zeljko Obradovic’in talebelerinin yakaladığı 11-0’lık seri CSKA Moskova’ya mola aldırdı. Yalnızca hücumda değil savunmada da iyi işler ortaya koyan Takımımız, Melli’nin basket faulüyle farkı 1’e indirdi. Guduric’in bulduğu üç sayılık basketle 50-48 öne geçmeyi muvaffak olan Fenerbahçemiz, Vesely’nin basketiyle ise seriyi 19-0’a getirdi. Çekişmeli geçen çeyreğin sonlarında iki takım da karşılıklı sayılara sahne olurken, Fenerbahçemiz üçüncü çeyreği 60-62 geride bitirdi.

Son çeyreğe iyi başlangıç yapan taraf CSKA Moskova oldu. 7-0’lık seri yakalayan konuk ekibe yanıt Ali Muhammed’den geldi: 63-69. İki takımında oldukça çekişmeli mücadelesine sahne olan son çeyrekte Takımımız Sloukas ile bulduğu iki sayıyla skoru 74-74’te eşitledi. Takım halinde inanılmaz bir karakter ortaya koyan Fenerbahçemiz bitime son bir dakika kala Jan Vesely ile 75-73 öne geçmeyi muvaffak oldu. 15 sayı geriden gelerek unutulamayacak bir geri dönüşe imza atan Fenerbahçe BEKO, CSKA Moskova’yı 79-75 yenmeyi muvaffak oldu.


Kategoriler
Popüler Konular