Fenerbahçe 2-3 Bank BPS Fakro Muszyna

Fenerbahçe 2-3 Bank BPS Fakro Muszyna

sarı meleklerBayanlar CEV Cup final rövanş maçında Polanya temsilcisi Bank BPS Fakro Muszyna ile Burhan Felek Spor Salonu’nda karşılaşan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız rakibine 3-2 mağlup oldu. İlk maçı da aynı skorla kaybeden Sarı Melekler şampiyonayı ikinci sırada tamamladı.

Karşılaşmaya Seda, Paula, İpek, Kim, Berg, Berenika ve Libero Merve ile başlayan Sarı Melekler, ilk setteki teknik molalara 6-8 ve 8-16 geride girerken, seti de 18-25 kaybetti ve Polonya temsilcisi karşısında 0-1 geriye düştü.

Müsabakanın ikinci seti ise çekişmeli bir oyuna sahne oldu. Bu sette ise teknik molalara önde giren Fenerbahçemiz, Kim ve Seda’nın üst üste bulduğu sayılarla seti 25-19 kazanarak eşitliği sağladı(1-1). Mücadelenin üçüncü setinde ise özellikle savunmadaki başarısıyla etkili olan Bank BPS Fakro Muszyna, seti 15-25 gibi farklı bir skorla kazanarak 2-1 öne geçti.

İkinci sette olduğu gibi rakibi karşısında yeniden geri dönüş yapan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, ilk teknik molasına 8-4, ikinci teknik molasına da 16-14 önde gittiği 4.seti 25-22 kazanarak, rakibi karşısında 2-2’lik eşitliği yakaladı.

CEV Cup finali rövanş müsabakasının beşinci ve son seti ise ilk etabı Polonya temsilcisinin 2-8’lik üstünlüğüyle geçilirken, Sarı Melekler Kim ile sayılar bulsa da seti 11-15, mücadeleyi de 2-3 kaybetti.


Kategoriler
Popüler Konular