FBTV’den taraftar spotu!

FBTV’den taraftar spotu!

fbtv 260x146 FBTVden taraftar spotu!Devletin, vatandaşın menfaatleri için TV kanallarında yayınladığı ‘Kamu Spot’larının bir benzerini FBTV de taraftarlarını bilgilendirme ve bilinçlendirme adına yapacak

Fenerbahçe Kulübü, TFF’nin e-bilet uygulamasına kadar kulübün tribün olayları nedeniyle aldığı yaklaşık 3 milyon TL’lik cezalarla ilgili ara formülü uygulamaya sokuyor. Sarı-lacivertli yönetim FBTV’den bundan sonraki süreçle ilgili taraftarı bilgilendirme amaçlı programlar yapılacak.

Fenerbahçe’nin yarın deplasmanda oynayacağı Mersin İY maçının biletlerinin kulüp tarafından alınıp taraftara kimlik fotokopisi karşılığı satılması ‘Kulüp taraftarı fişliyor’ iddialarını beraberinde getirmişti. Yönetimin, bundan sonra kulübün alacağı cezayı taraftarın tamamına kesmemek adına bu tarz bireysel uygulamalara gideceği öğrenildi. Başkan Aziz Yıldırım ile taraftar grupları arasında da gerginliğe yol açan bu konu FBTV’yi harekete geçirdi. Kulüp televizyonunda taraftar gruplarını, bundan sonraki süreçle ilgili bilgilendirme amaçlı programlar yapılacak. Bugün yayınlanması beklenen ilk programa Fenerbahçe yöneticilerinden Deniz Tolga Aytöre ile Ömer Temelli ya da Yalçın Haker’in katılması bekleniyor.

ZARAR TAZMİN EDİLECEK
Fenerbahçe yönetimi TFF’nin e-bilet uygulaması devreye girene kadar hem deplasman maçlarında hem de Kadıköy’de güvenlik uygulamalarını artıracak. Mersin İY maçıyla birlikte kulüp ceza almasına neden olacak taraftara iki önemli yaptırım uygulayacak. Birincisi, suçu işleyen her kimse kimliği tespit edilip bir sonraki maça girmesi engellenecek. Para ve seyircisiz oynama cezaları için de mahkeme yoluna başvurulacak. Alınan cezalar Sportif AŞ’ye zarar olarak gözüktüğü ve hisse değerlerine dahi etki yaptığı için yaşanacak zarar, olaya neden olan taraftarlardan tazminat davalarıyla temin edilecek.

 

Kaynak:Sabah

 


Kategoriler
Popüler Konular