Faciayı otobüsün ‘özel’ olması önledi

Faciayı otobüsün ‘özel’ olması önledi

135462455799096 580x263 Faciayı otobüsün özel olması önledi Kayseri’de maç öncesinde yaşanan olayların, Fenerbahçe kulüp otobüsünün özel yapım olması sayesinde ucuz atlatıldığı belirlendi. Çift ve patladığı zaman dağılmayan özelliğe sahip camların, atılan taşların faciaya yol açmasını önlediği öğrenildi.

Fenerbahçe’de, Kayserispor maçı öncesinde yaşanan olayların vehameti yeni yeni ortaya çıkıyor. Herkes, muhtemel bir facianın kılpayı atladıldığı konusunda hemfikir. Çünkü stat önünde meydana gelen olayda, kudurmuş gibi Fenerbahçe kafilesine saldıranların, sadece taş değil, ellerine geçirdikleri kaya parçalarını da otobüse attıkları belirlendi. Bu taşlama eyleminin meydana getirdiği hasar, otobüsün özel yapım olması sayesinde ucuz atladıldı.

Yan camların çift ve patladığı zaman dağılmayan özelliği sayesinde, atılan kayalara rağmen, sürücü tarafı dışında kırılan cam olmadı. Otobüsün şoförü, koltuğunun yanındaki camın kırılması nedeniyle hafif şekilde yaralanırken, idari menacer Hasan Çetinkaya da cam kırıkları arasında kaldı. Normal bir otobüse bu kadar taş ve kayanın atılması halinde facia yaşanabileceği, kulübün özel yapım otobüsü sayesinde bunun önüne geçildiği belirlendi.

Yabancılar çok korktu

Takım özel uçakla Kayseri’ye uçarken, boş şekilde Kayseri’ye gönderilen kulüp otobüsü, kafileyi otelden alarak stada götürmüştü. Bu arada yabancı futbolcuların, daha önce böyle bir şeye şahit olmadıklarını dile getirdikleri ve yaşananlar nedeniyle çok korktukları öğrenildi.

 

Kaynak:Fanatik


Kategoriler
Popüler Konular