Ersun Yanal: “Şampiyon olacağız”

Ersun Yanal: “Şampiyon olacağız”

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Eskişehirspor maçından mağlup ayrıldıkları için üzgün olduklarını belirtti ve ekledi: “Hemen toparlanıp kalan 15 maçın motivasyonu sağlayacağız ve şampiyon olacağız” dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, “Takım olarak kazandığımız gibi bu maçta da takım olarak mağlup olduk. Webo’nun sakatlanarak çıkması oyun  sistemimizi etkiledi. Pozisyonlar bulduk ama topu içeri atamadık. Çok maçlar kazandık, her maçı kazanabilecek bir takımız. Kazanamadığımız için üzgünüz. Hemen toparlanıp kalan 15 maçın motivasyonu sağlayacağız ve şampiyon olacağız” ifadelerini kullandı.

Sadece bir maç kaybettiklerini ifade eden Ersun hoca, “Özellikle ikinci yarıda biz daha çok pozisyon bulmuştuk. Bir maç kaybettik, sezonu kaybetmedik. Neler yapabileceğimizi uzun zamandır gösteriyoruz, buna devam edeceğiz” diye konuştu.

Webo’nun durumuyla ilgili de konuşan Ersun Yanal, “Tektiklerden sonra belli olacak. Bileğinde burkulma sonucunda meydana gelen aksaklık var. Umarım önemli bir şey çıkmaz” dedi.

BASIN TOPLANTISI
Ersun Yanal, basın toplantısında ise bugün takımının nasıl kazandığı maçlarda birlikte tavır gösterdiyse yine bu maçta da aynı duruşu göstermek zorunda olduğunu kaydetti.

Fenerbahçe’nin bu tür maçları lehine çevirebilecek bir takım olduğunu anlatan Ersun hoca, şöyle konuştu:

“Bugün yine fırsatlar geldi. Skoru alabileceğimiz oyun ve pozisyonlar vardı. Takım olarak kaybettik. Hiçbir oyuncumun bu skorun alınmasında adının anılmasını istemiyorum. 15 maçımız var. Final için yürüyoruz. Finalde de bunun şampiyonlukla biteceğini hepimiz içeride tekrarladık. Rakibimizi kutluyorum.”

Ersun Yanal, lösemi kanseri nedeniyle hayatını kaybeden Aragones için başsağlığı dileklerini iletti.

Ersun hoca , bir gazetecinin karşılaşmada sakatlanarak oyundan ayrılan Webo’nun durumunun nasıl olduğu sorusu üzerine, “Gidince Webo’nun tetkikleri yapılacak. Gerekli açıklama yapılacak” yanıtını verdi.

Bir gazetecinin “Fenerbahçe maçın 65. dakikasından sonra oyundan düştü. Top kayıpları yaşadı. Bunu nasıl değerlendireceksiniz?” sorusunu Ersun Yanal, “Bugün kayıplarımız oldu. Top kayıplarından sonra yediğimiz gol, takımın yediği goldür. Direkten dönen toplarımız vardı. Atamadık. Bugün, Eskişehirspor kazandı. Geriye kalan 15 maçta ne yapıp ne yapmayacağımızı iyi biliyoruz” diye yanıtladı.


Kategoriler
Popüler Konular