Ersun Yanal: “Şampiyon biz olacağız”

Ersun Yanal: “Şampiyon biz olacağız”

Sivas mağlubiyetinden sonra konuşan F.Bahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, şampiyonluğa olan inancını yineledi: Sezon bittiğinde bu şampiyonluğu kutlayacak olan biziz

Ersun Yanal maç sonu şunları söyledi:
Sivasspor maçının ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, “Hep futbolun içinde kaldık, futbolun dışına taşmak istemiyorum ama soyunma odasındaki oyuncularımın duygularına tercüman olmam gerekiyor. Futbol hatalar oyunu ancak bugün sadece futbolcular değil başka unsurların da hataları vardı. Oyun zaman zaman elden kaçtı. Bugün yaşananların hesabını gerekli kurumlar yapacaktır” dedi.

Maç içinde yaşananların kendilerini olumsuz etkilediğini belirten Ersun hoca, “22-23 dakikada 2-3 net pozisyon ve 1 de penaltı pozisyonu vardı. Oyunun tüm kontrolü bizdeydi ancak daha sonra yaşananlar bizi olumsuz etkiledi. 25 milyon taraftarı olan biz kulübüz, Fenerbahçe taraftarının bir duruşu var ve bu yapılanları hak etmiyor. Daha dikkatli davranmak, daha sorumlu davranmak gerekiyor. Biz şampiyon olacağız. Sezon sonunda şampiyonluğu kutlayacak olan biziz. Oyuncularımın gözünde bunu görüyorum. Fenerbahçe güçlü bir takım, güçlü bir camia. Biz şampiyon olacağız. Yolumuza kazanarak devam edeceğiz” diye konuştu.

BASIN TOPLANTISI
Ersun Yanal, basın toplantısında ise hep futbolu konuşmak istediklerini söylediklerini ancak bugün sahada futbolun dışında konuşulması gereken çok şey yaşandığını belirtti.

Maçta futbolun dışına çıkıldığını savunan Yanal, “22-23 dakikalık oyunun görüntüsü çok farklıydı. Kazanmayı kendisine ilke edinmiş bir takım görüyorduk. Her şeyiyle üstün olan bizdik. Eksik kaldıktan sonra da aynı oyunu oynamaya çalışan bir takım vardı. Özellikle kartlar ve avantajlar konusunda oynamak isteyen takımın yaşadığı sorunun altını çizmek gerekiyor. Futbolcular da hata yapıyor, diğer paydaşlar da hata yapacak ama bugünkü hatalar maalesef oyunu etkiledi. Oyunu etkileyecek hataları yapmamak gerekiyor. Nasıl bizler oyuncularımızın hatalarını değerlendiriyorsak bunu da değerlendirecek kurumlar düşünmelidir” diye konuştu.

Ersun hoca, “Fenerbahçe, şampiyon olacak, bunu çok net söylüyorum. Bugün biz taraftarlarımızı üzdük. Bizi destekleyen, bu duruşundan vazgeçmeyen, herkese örnek olan çok güçlü bir camiamız var. Sorumluluklarımızı çok iyi biliyoruz. Biz bundan sonra hep kazanacağız, kazanmak için oynayacağız” ifadelerini kullandı.

Ligde üst üste iki maç kaybettiklerine değinen Ersun Yanal, “Kendi işimize, oyunumuza bakıyoruz. Bu adil oyunun içinde biraz da sesimizi duyurmak gerekiyor. Biz, duruşu olan ve bunu bütün ülkeye kanıtlamış 25 milyon taraftarın temsilcileriyiz. Gerekeni yapacağız ve bu takım şampiyon olacak” dedi.


Kategoriler
Popüler Konular