Ersun Yanal: “Bizi şampiyonluğa götürecek olan enerjidir”

Ersun Yanal: “Bizi şampiyonluğa götürecek olan enerjidir”

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal,  kendilerini şampiyonluğa götürecek olan şeyin enerji olduğunu ifade etti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Ersun Hoca,  “Önemli bir gündü, Fenerbahçe camiasının Bağdat Caddesi’nde gövde gösterisi yaptığı bir gündü, bizim de sahada savunduğumuz ilkemiz adına mücadele verdiğimiz bir gündü. İyi futbol var mıydı; zaman zaman olduğunu söyleyebilirim. Rakibi de tebrik ediyorum.. Bu kadar mücadeleci, yüksek tempoda karşılık veren, savunmada canla başla mücadele yapan yede kulübesinden de mücadele ortaya koyduğu ilginç bir maç oldu. Kazanmak için mücadele ettik, atmosfer de güzeldi. Bu bizi şampiyonluğa götürecek olan enerjidir. Oyuncularıma hazırlayan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. 24 kişilik kadroyuz diyorduk, Serdar da katıldı, daha kaliteli oyunlar daha önce oynadık, yine oynayacağız. Kazanmadığımız süreçten de dert almalıyız. Önemli, anlamlı bir günde kazandık, bu mücadelenin hakkı olan şampiyonluğu almak istiyoruz” diye konuştu.

Alper’in kişisel performansı ile ilgili soruya Ersun Yanal, “Alper farklı özelliği olan pas-dripling yeteneği olan, savunma da yapan önemli bir oyuncu. Daha çok gelişeceğini düşünüyorum. Sadece Alper değil, tecrübeli oyuncular da önemli katkı yaptılar. Kuyt’tan Emre’ye, Alves’ten Bekir’e, Mehmet Topuz’dan Kadlec’e kadar ki uzun zaman süre almadılar. Bu takım oyununu ortaya koydu” yanıtını verdi.

Takımdaki sakat oyuncuların durumuna da açıklık getiren Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, “Emenike bir kaç antrenman yaptı takımla, riske edemezdik, 13 maç daha var ve sabretmeliyiz. Diğer oyuncularımız bu yükü aldı. Sakat ve cezalılar da katılınca kaldığımız yerden devam edeceğiz. Sow’un kronik sorunu vardı yük fazla bindi, Webo’nun ayak bileği sakatlığı belliydi.. Kötü zamanda geldi bunlar ama önümüzdeki haftadan itibaren takımla birlikte olacaklar” dedi.

Ersun Yanal, Emenike’nin kardeşinin eşininin ikizlerinin doğumu sonrasında öldüğünü ifade ederken, “Kendisine baş sağlığı diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Basın Toplantısı
Basın toplantısında öncelikle olarak bugün gerçekleştirilen yürüyüşe değinen Ersun Yanal, “Bugün Fenerbahçe’nin günüydü. Bugün yüz binler yürüdü. Duruşun sembolü bir katılım vardı. Ve bizde bunun karşılığını sahada verdik. Mücadele eden oyuncularımı kutluyorum. Eksiklerimiz vardı. Ama tüm oyuncularımızın ortaya koyduğu mücadele takdir edilecek mücadeleydi. Rakibimizin oyuna karşılık verişi de takdir ediciydi. Onları da kutlamak gerekiyor. Olağanüstü mücadele gösterdiler. Beraberliği de yakaladılar. Ama ardından hemen galibiyet golünü bulduk. Kritik maçtı. Saha içinde kaybetme nedenlerimizi biliyoruz. Mücadelemiz şampiyonlukla noktalanacak. Her zaman söylediğim gibi şampiyon olacağız” dedi.

Ali İsmail Korkmaz’ın ailesinin stat da yer alması ilgili soru üzerine Ersun Yanal, “Geçenlerde CNN Türk’te yayınlanan programda Başkanımız çok net açıklamalarda bulundu. Türkiye farklı ve geçiş sürecinde. Biz burada futbolu konuşuyoruz. Orada cevaplar verildi. Bugün de 100 binler yürüdü. Biz hiçbir zaman siyasetin içinde olmadık. Evrensel değerlerimize sahip çıkıyoruz” yanıtını verdi.

Futbolda kayıpların yaşanabileceğini söyleyen Teknik Direktörümüz Yanal, sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Her zaman yüksek çıtayla gitmek zor. Son kaybettiğimiz maç talihsiz bir maçtır. Türk futbol tarihine geçti.  Mücadelemiz ortadadır. Ama sonuçta puan hanemize yazmadılar. Bir problem görmüyorum. Bugün biraz stres ve kaygı vardı. Bugün özel bir gündü. Bunu taçlandırmak istiyorduk. Önümüzdeki haftadan itibaren Fenerbahçe işine devam edecektir.”


Kategoriler
Popüler Konular