En fazla sporcu Fenerbahçe’den

En fazla sporcu Fenerbahçe’den

Fenerbahçe, 27 Temmuz-12 Ağustos tarihlerinde Londra’da yapılacak olimpiyat oyunlarına en fazla sporcu veren kulüplerin başında yer aldığını açıkladı.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, Türkiye’nin 16 branşta 114 sporcuyla mücadele edeceği oyunlarda, Türk Olimpiyat Takımı’nda sarı-lacivertli kulübün bünyesinde bulunan 17 sporcunun yer aldığı belirtildi.
Açıklamada, “Yarıştığı 9 branşta en iddialı takımları kuran, en başarılı sporcuları bünyesinde barındıran Fenerbahçe Spor Kulübü 17 sporcuyla Türk Olimpiyat Takımı’na en fazla sporcu veren kulüplerin başında geliyor” denildi.
Fenerbahçeli sporculardan, atletizmde Fatih Avan, Hüseyin Atıcı, Gamze Bulut, Tuğçe Şuhutoğlu, Nimet Karakuş, Karin Melis Mey, Burcu Ayhan ve Nevin Yanıt’ın, boksta Ferhat Pehlivan (49 kg), Yakup Şener(64 kg) ve Adem Kılıççı’nın (75 kg), kadınlar basketbolda Birsel Vardarlı ve Esmeral Tunçluer’in, masa tenisinde Melek Hu’nun, kadın voleybolda Eda Erdem Dündar’ın, yelkende Nazlı Çağla Dönertaş ve Alican Kaynar’ın, Londra’da Türkiye adına madalya mücadelesi verecekleri kaydedildi.


Kategoriler
Popüler Konular