Emre bilmecesi yönetimi de şaşırttı

Emre bilmecesi yönetimi de şaşırttı

19464292 Emre bilmecesi yönetimi de şaşırttıFenerbahçe, yayıncı kuruluşa verdiği röportajda kısa konuştuğundan PFDK’ya sevk edilen kaptanı için şaşkın.

TFF Hukuk Kurulu’nun, Disiplin Kurulu’na sevk ettiği Emre Belözoğlu ile ilgili hangi maddeden işlem yapacağı merak konusu oldu.

Çünkü TFF yönetmeliğine göre bir futbolcu, 180 saniyeyi geçmeyecek şekilde yayıncı kuruluşa konuşabilir. Ancak bu konuda bir alt limit yok. Yani bir futbolcu 5 saniye de konuşsa 180 saniye de yönetmeliğe göre cezai bir yaptırım yer almıyor. TFF’nin buna rağmen, Emre’yi neden disipline sevk ettiğinin yanıtı ise bulunmuyor.

DAHA ÖNCE ÖRNEĞİ YOK

Fenerbahçe Kulübü bu konuda şaşkınlığını korurken, önceki gün TFF’ye savunma verildi. Gönderilen savunmada, disiplin yönetmeliğinde böyle bir madde olmadığına vurgu yapılırken, TFF’nin Emre’yi PFDK’ya sevketmesinin yanlışlığı dile getirildi. Daha önce TFF yayıncı kuruluşa konuşmayan futbolcular nedeniyle kulüplere cezalar vermişti. Ancak hiçbir futbolcuyu PFDK’ya sevk etmemişti. Sarı lacivertliler de bu nedenle oyuncusuna herhangi bir ceza çıkmasını beklemiyor.

 

 

Kaynak:Hürriyet

Kategoriler
Popüler Konular