‘Emenike durdurulamaz’

‘Emenike durdurulamaz’

Nijerya Milli Takımı yardımcı antrenörü, eski Beşiktaşlı Amokachi, “Emenike müthiş bir form yakaladı. Onun gol atmasını engellemek imkansız” dedi

Fenerbahçe’nin Nijeryalı futbolcusu Emmanuel Emenike başarılı performansının karşılığını almayı sürdürüyor. Lagos kentinde dün gece düzenlenen Afrika Yılın Futbolcusu ödüllerinde, 2013’ün kıtada en iyi 11’ine seçilen sarı lacivertli futbolcuya övgülerin de ardı arkası kesilmiyor.

Nijerya’nın ve aynı zamanda da Beşiktaş’ın efsane isimlerinden olan eski futbolcu Daniel Amokachi, Fenerbahçe’de şu ana kadar sekiz gole imza atan ve ülkesinin Dünya Kupası bileti almasında başrolü oynayan isimlerden bir tanesi olan 26 yaşındaki forvet hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Emenike’nin, ülkenin son yıllarda yetiştirdiği en iyi oyuncular arasında yer aldığını belirten Amokachi, BBC’ye yaptığı açıklamada, “Takımımızın anahtar isimlerinden bir tanesi. Konfederasyon Kupası’nda yaşadığı sakatlık şanssızlığını bir kez daha yaşamamasını umut ediyorum. Dünya Kupası’nda ona çok ihtiyacımız olacak. Şu an müthiş bir form grafiği yakaladı. Formunu bulduğunda, onun gol atmasını engellemek imkansız” diye konuştu.

 

Kaynak:Milliyet


Kategoriler
Popüler Konular