DEMOKRATİK FORMÜL

DEMOKRATİK FORMÜL

Aziz Yıldırım kendisinin de katılacağı bir toplantıda yönetici arkadaşlarının kararını etkileyebileceğini düşünerek iptal isteğinde bulundu.

Yeniden yargılama ihtimali gerçekleşirse yönetim kurulu görevine aynen devam edecek, Yıldırım’ın cezaevine girmesi halinde yönetim kendi özgür iradesiyle yol haritasını çizecek

Fenerbahçe Kulübü’nde bu haftaya ertelenen yönetim kurulu toplantısı Başkan Aziz Yıldırım’ın talebi doğrultusunda iptal edildi. Kendisinin de katılacağı toplantıda alınacak kararı etkileme ihtimali olduğunu düşünen Yıldırım’ın iptal isteği, yönetim kurulu tarafından uygun bulundu.

Yargıtay tarafından şike ve örgütten aldığı hapis cezaları onanan Başkan Aziz Yıldırım, yönetim kurulunun kendisinden etkilenmeden bağımsız şekilde karar vermesini istiyor. Yeniden yargılanma ihtimali de bulunan Yıldırım bu konunun 1 hafta içinde netleşebileceğini düşünüyor ve 2 senaryo üzerinde duruyor.

Buna göre yeniden yargılanma olasılığı gerçekleşirse Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu görevlerine aynen devam edecek. Yıldırım yeniden cezaevine girmesi halinde ise yönetimin kendisi olmadan toplanmasını ve karar vermesini arzuluyor.

Resmi toplantı yok
Buradaki esas amaç ise sarı-lacivertli yöneticilerin özgür iradelerini ortaya koymaları ve Aziz Yıldırım’dan etkilenmeden kulübün geleceğiyle ilgili karar vermelerini sağlamak olacak. Sarı-lacivertli yönetim kurulu, Yıldırım’ın cezaevine girmesi halinde yapacağı toplantıda kulübün yol haritasını belirleyecek. Yönetim kurulu devam kararı alırsa tüzüğe göre başkanlık için ayrı bir kongre yapılacak. Yönetimin toplu halde istifa etmesi halinde ise olağanüstü kongreye gidilecek.

Fenerbahçe Yönetimi önümüzdeki dönemde gelişmelerle ilgili kulüpte bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacak. Ancak bu toplantılar resmi yönetim toplantısı olarak düzenlenmeyecek. Yönetim kurulu, Aziz Yıldırım’ın yeniden cezaevine girmesi halinde ise resmi olarak toplanacak.

 

Kaynak:Milliyet


Kategoriler
Popüler Konular