Çulcu; “Yalan beyan vermek maçı satmak demektir”

Çulcu; “Yalan beyan vermek maçı satmak demektir”

20121216 225106 istanbul277 1986236 210x150 Çulcu; Yalan beyan vermek maçı satmak demektir  MHK Eski Başkanı Mustafa Çulcu Meireles’in derbide gördüğü ikinci sarı kartın yanlış olduğunu söyledi. Çulcu bir hakemin yalan rapor vermesinin de maç satmak kadar ağır bir durum olduğunu ekledi.

TRT Spor’da yayınlanan İŞTE GOOOL programına konuşan Mustafa Çulcu Meireles’e verilen 12 maçlık cezayı ve hakem Halis Özkahya’nın raporunu çarpıcı sözlerle değerlendirdi.

Meireles’e gösterilen sarı kartı doğru bulmadığını ifade eden Çulcu: “Ben Meireles’e gösterilen 2. Sarı kartın yanlış olduğunu düşünüyorum. Çnkü umut vaad eden bir atak olarak değerlendirsek Fenerbahçe kalesi çok uzak hem de pozisyonun arkasında müdahale edebilecek Fenerbahçeli oyuncular var. Bunlara bakarsak kriterlere uymayan bir sarı kart olduğunu görüyoruz. Meireles’in tepkisi, daha önce benzer pozisyonun kendine yapılması ve faul çalınmamasınadır.” şeklinde konuştu.

Meireles’in kart gördükten sonraki reaksiyonunun kesinlikle yanlış olduğunu vurgulayan Çulcu oyuncunun tükürdüğü iddialarının da  fiziksel olarak mümkün olmadığını dile getirdi. Çulcu: “O açıdan bakıldığı zaman tükürmüş gibi durmuyor. Eğer tükürse hakemin çene altına ya da çenesine gelmesi gerekiyor ancak Halis Özkahya daha sonra alnını siliyor” dedi.

Bir hakemin yalan beyan vermesinin maç satmak kadar ağır bir durum olduğunu ifade eden Çulcu sözlerine şu şekilde devam etti: “Ben hakemi kenara çekerim. Gözlemcisi de dahil hepsinden tek tek raporları alırım. Eğer tükürme eylemi olmamasına rağmen bu raporlarda varmış gibi yazılıyorsa, hakem kim olursa olsun maç satmış kadar ağır bir fiil işlemiş olur. Hakemliği bırakır ve hakkında gerekli disiplin soruşturması açılır. Doğrusu budur. Kimsenin kimseyi zan altında bırakmak gibi bir lüksü yoktur” diyerek ortada yalan bir beyan varsa bunun kesinlikle cezasız kalmaması gerektiğini vurguladı.

 

Kaynak:Trtspor


Kategoriler
Popüler Konular