“Çubuklu formayı giydiğim zaman Fenerbahçeli olduğumu daha çok hissediyorum”

“Çubuklu formayı giydiğim zaman Fenerbahçeli olduğumu daha çok hissediyorum”

Fenerbahçe’nin Kamerunlu yıldızı Pierre Webo, FourFourTwo dergisine verdiği röportajda merak edilenleri anlattı. 

31 yaşındaki futbolcunun röportajında en dikkat çeken noktalardan birisi ise sarı-lacivertli takıma gelmeden önce forma giydiği İstanbul BŞ’deki malzemeci Kadir Demirci’nin kendisi ile ilgili anısı. Demirci ilginç hatırayı şöyle anlatıyor: “Kendisine özel bir küveti vardı. Maçlardan bir gün önce küveti 20-30 kilo buzla doldurur, yarım saat boyunca içinde kalırdı. Buzların vücudunu sıkılaştırdığını düşünüyordu. Webo’yla çok güçlü bir dostluk bağımız oluştu. Hiçbir çalışanı üzmez, idmandan sonra eşyalarını kendisi temizlerdi. Çok da yardımsever bir insandır. Geçen sene dişlerimi yaptırdığımda, tedavimin bir kısımını o ödemişti!”

Webo’nun röportajından dikkat çeken incileri ise şöyle:

 “Ben doğrucu bir insanım. ‘Daha büyük bir kulübe veya daha küçük bir kulübe mi geldim?’ diye hiç düşünmedim. O sırada İBB’nin bana teklif ettiği şeyler çok güzeldi ve buraya onlara gerçekten güvendiğim için geldim. Bu kararı verdiğim için çok da mutluyum”

 “Çubuklu forma favorim çünkü bu forma Fenerbahçe’nin en çok bilinen forması. Diğer formalar da çok güzel ancak ben çubukluyu giydiğim zaman Fenerbahçeli olduğumu daha çok hissediyorum.”

 “Kasımpaşa’dan 7, Galatasaray’dan 8 puan önde olmamız bizim için avantaj ama bu şampiyon oluyoruz demek değildir. Böyle güçlü rakiplere karşı lider bitirmek içi, her maçı tek tek ele almanız gerek. O zaman daha iyi konsantre oluyor ve daha iyi oynuyorsunuz. Ligin bitmesine çok var, bu yüzden kesin konuşmak için erken”

 “Şampiyonlar Ligi’ne gidemeyeceğimiz için üzülmek için önce şampiyon olmamız gerekir. O yüzden bu durum bizim motivasyonumuzu da hiç etkilemiyor.”

Kaynak: FourFourTwo


Kategoriler
Popüler Konular