Çıldırtan duyum!

Çıldırtan duyum!

başkan 260x146 Çıldırtan duyum! Derbinin hakemi Halis Özkahya bir öğretmen arkadaşına, “Öyle bir rapor döşendim ki, kurtulmaları mümkün değil” dediği, bunun söz konusu kişi tarafından Yıldırım’a iletildiği belirlendi.

Rakipleri ve diğer takımlarla ilgili verilen kararlar yüzünden duyduğu rahatsızlığı, dün baş başa görüştüğü Federasyon Başkanı Demirören’e aktaran Aziz Yıldırım’ı asıl çıldırtan olayın, derbinin hakemi Halis Özkahya’nın, raporuyla ilgili bir öğretmen arkadaşına söylediği iddia edilen sözlerdi. Özkahya’nın, İzmit’te öğretmenlik yapan bir arkadaşına, derbiyle ilgili olarak, “Öyle bir rapor döşendim ki, kurtulmaları mümkün değil” dediği, bu öğretmenin de hemen Başkan Aziz Yıldırım’ı arayıp, bu sözleri aktardığı ileri sürüldü. Mümtaz adındaki bu öğretmenin, Özkahya’nın kendisine söylediğini iddia ettiği sözleri aktarırken, ortamda başka bir arkadaşının daha bulunduğunu Yıldırım’a söylediği öğrenildi. Fenerbahçe Başkanı’nın bunun üzerine o kişiyi telefonla arayıp, Mümtaz öğretmenin sözlerini teyit ettirdiği belirlendi. Aziz Yıldırım’ın bu gelişme sonrasında geçtiğimiz günlerde yöneticiler Şekip Mosturoğlu ve Deniz Tolga Aytöre ile birlikte düzenlediği basın toplantısına karar verdiği kaydedildi.

Görüşme dün gerçekleşti

Yıldırım bu toplantıda, federasyonda yuvalanan bazı kişiler olduğunu, bunu cuma günü (dün) Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile yapacağı toplantıda kendisine aktaracağını, gerekirse o isimleri açıklayacağını söylemişti. Dün yanına Başkanvekili Abdullah Kiğılı ile yöneticiler Deniz Tolga Aytöre ve Şekip Mosturoğlu’nu alan Yıldırım, Futbol Federasyonu Başkanı ile federasyon binasında bir görüşme yaptı ve şikayetlerini dile getirdi. Yıldırım’ın, Tahkim Kurulu toplantısının duruşmalı yapılması isteğini tekrarladığı belirlendi. Toplantının ardından herhangi bir açıklama yapılmazken, Başkanvekili Abdullah Kiğılı, gazetecilerin ısrarlı soruları karşısında, “Şu anda söyleyecek bir şey yok. Gelişmelere göre beklemedeyiz” sözlerini sarfetti.

 

Kaynak:Fanatik

 


Kategoriler
Popüler Konular