Bursaspor ve Merkez Hakem Kuruluna Cevap…

Bursaspor ve Merkez Hakem Kuruluna Cevap…

talatyılmaz 225x160 Bursaspor ve Merkez Hakem Kuruluna Cevap...Fenerbahçe Genel SekreteriTalat Yılmaz, Fenerbahçe resmi sitesine gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar..

SORU:
-MHK Başkanının istifası ile ilgili  gerek kulübümüz, gerekse Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan karşılıklı açıklamalar hakkındaki görüşleriniz nedir?

Öncelikle belirtmek isterim ki kulübümüzün yapmış olduğu açıklama maksatlı olarak saptırılmış ve mecrasından bilerek uzaklaştırılmaya çalışılmıştır. Fenerbahçe Yönetimi’nin hakemler hakkındaki açıklamaları ve her türlü yanlış ve yanlı hakem kararına karşı duruşu çok açıktır.

Bizim söylemlerimiz herhangi bir hakemimize ve hakem kararına yönelik değil, hassas görevlerde bulunan kişilerin tutum ve davranışlarının islahına ve bu nitelikteki söylem ve tasarrufların tasfiyesine yöneliktir. Kaldı ki Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklama manidardır. Zira son maçımızda müsabaka ve belki de ligin sonucunu etkileyecek hakem hatalarının yaşandığı konusundaki kamuoyunun ortak görüşü malumunuzdur.Ve bu yanlış kararların sonucunda kimin zarar gördüğü ve haksızlığa uğradığı da ortadadır. Ve bu zararlardan dolayı idari ve etik anlamda sorumlu olanların bu sorumluluklarnının gereğini yerine getirmeleri en erdemli davranış olur. Bizim de beklentimiz bundan ibarettir.

SORU:
-Son günlerde gündemde olan konulara Bursapor da yaptığı açıklama ile mühadil olmuştur. Bursaspor’un açıklaması ile ilgili değerlendirmeleriniz nedir?

Taraf olmadıkları konularda fikir beyan ederek adil yarışma hakkını etkilemeye çalışan bazı şark kurnazları ile her nedense Fenerbahçe maçları öncesinde cezaları kaldırılan bazı kulüplerin, bu alışkanlıklarını açıklamaya dönüştürmesini, ibretle takip ediyoruz. Aldıkları tarihi seyircisiz oynama cezaları bir gecede idari kararlar ile kaldırılanların, Türk futbolunda denge sağlamak ya da adalet aramak gibi bir misyona soyunması anlaşılamaz niteliktedir. Ancak kamuoyu tarafından çok açık bir şekilde anlaşılan bir konu varsa o da Fenerbahçe maçından önce yapılan bu açıklamaların ’gerçek amacının ne olduğudur.’

SORU:
-Takımımızın, UEFA Avrupa Ligi 2.turunda seyircisiz oynadığı BATE Borisov maçında sahaya dışarıdan meşale atarak kulübümüzün 1 maç seyircisiz ve ertelemeli men cezası almasına sebep olan 10 kişi, gözaltına alındıktan ve sorguları tamamlandıktan sonra serbest bırakıldılar. Bu konu ile ilgili kulübümüz ne gibi girişimlerde bulunacak?

Bu kişiler hakındaki adli yargı süreci devam ediyor. Yine bu kişiler, 6222 sayılı yasa kapsamında spor müsabakalarından men cezası aldılar.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, kulübümüzün uğradığı maddi zararlar ve meydana gelen olaylardan dolayı marka değerimizin uğradığı tüm kayıpları, açacağımız tazminat davaları ile bu şahıslardan talep edeceğiz.

Kaldı ki kombine ve loca sahibi taraftarlarımız da uğradıkları zararlardan dolayı bu şahıslara dava açacaklar. Bu şahıslar, eylemlerinden ve bu eylemler sonunda meydana gelen tüm zararlardan, tek tek ve müteselsilen sorumlu tutulacaklar.

Kamuoyu, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bu konuda ne kadar kararlı ve hassas olduğunu görecektir.

Bu olayların tekrarlanmaması ve kulübümüzün uluslararası arenada doğru ve sorunsuz temsil edilmesi adına; Fenerbahçemizin yarın oynayacağı maçta da tüm taraftarlarımızın dikkatli olmalarını bekliyoruz. UEFA tarafından yüksek riskli maç kategorisinde değerlendirilen ve UEFA delegesi dışında bir de güvenlik temsilcisi atanan maç öncesinde taraftarlarımıza dağıtılmak üzere el bildirileri hazırladık. Kulübümüz tarafından yapılan bu uyarı ve çağrıların dikkate alınmasını, Kulübümüzün geleceği adına her taraftarımızın hassasiyetle gereken sorumluluğu yerine getirmesini bekliyoruz.


Kategoriler
Popüler Konular