Bremer Fenerbahçe Ülker’de

Bremer Fenerbahçe Ülker’de

bremerhaber3 4GPW4 260x130 Bremer Fenerbahçe Ülkerde Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, İtalya’nın Olimpia Milano takımında forma giyen ABD asıllı Bosna-Hersek Milli Takımı oyuncusu Ernest Lenell Bremer (J.R. Bremer) ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, ”Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Avrupa’nın en iyi oyun kurucularından biri olan J.R. Bremer (Ernest Lenell Bremer) ile 1 yıllık sözleşme imzaladı” denildi.

1980 doğumlu, 1.91 metre boyundaki Bremer, profesyonel kariyerine 2002′de Boston Celtics’te başladı. Aynı yıl ”NBA Çaylak All-Star” takımına seçildi. Boston Celtics’te bir sezon geçirdikten sonra, 2003-2004 sezonunda Cleveland Cavaliers’e transfer olan Bremer, aynı sezonu Golden State Warriors’ta tamamladı. 2004 yılında Avrupa’ya transfer olarak kariyerine devam etti. Sırasıyla, Unicaja  Malaga (İspanya), Angelico Biella (İtalya), PAOK  (Yunanistan), KK Bosna (Bosna-Hersek), Spartak Primorie (Rusya), Triumph Lyubertsy (Rusya), Krasnye Krylya Samara (Rusya), Nizhny Novgorod (Rusya) ve Olimpia Milano (İtalya) takımlarında forma giydi.

ABD asıllı Ernest Lenell Bremer, aynı zamanda Bosna-Hersek Milli Takımı’nda da oynuyor.


Kategoriler
Popüler Konular