Bizim için en önemli şey şampiyon olmak

Bizim için en önemli şey şampiyon olmak

Fenerbahçe’nin 4 forvet oyuncusu Emmanuel Emenike, Moussa Sow, Dirk Kuyt ve Pierre Webo basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Golcü isimler hedef olarak, “Sezonu şampiyonlukla tamamlamak” diye özetledi. 

İlk olarak söz alan Dirk Kuyt, “Kısa bir aranın ardından Antalya’dayız. Alışılagelmiş olduğu gibi mükemmel bir otelde kampımızı sürdürüyoruz. Zemin, yemekler çok güzel. Harika tesisler var. Ligin ilk yarısına çok iyi bir başlangıç yaptık. Ancak bu geride kaldı, artık önümüze bakmamız ve yeniden ilerlememiz gerekiyor. Dün ve bugün çok iyi çalıştık. Kampın geri kalan süresinde de amacımız ligin 2. yarısına hazır olmak için gerekli çalışmaları yapmak olacak” dedi.

Webo ise “Kuyt’ın da belirttiği gibi iyi bir ortamdayız. Aynı şeyleri tekrar etmek istemiyorum. Ancak ilk yarıda olduğu gibi 2. yarıya da iyi başlayıp, iyi bir şekilde bunu sonlandırmak istiyoruz. Avantajlıyız ve sezonu şampiyon tamamlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Moussa Sow, Antalya’da çalışmalara başladıklarını hatırlatırken, “Ligin ilk yarısında yaptığımız iyi işi devam ettirmek için her şeyimizi ortaya koyacağız. Ligin 2. yarısı zor olacak. Ligin ilk yarısında iyi konsantre olduk. 2. yarıda da aynı şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.

Emenike, gol ve asist sayısı olarak en iyi isimlerden biri olmasıyla ilgili konuşurken, “Sezon zorlu başladı. Ama daha sonra özellikle şu ana kadar gelen süreçte arkadaşlarıma ve birlikte oynadığım forvetlere alıştım. Her şey benim için daha iyi” dedi.

MOUSSA SOW SÖZLEŞME YENİLEYECEK Mİ?
Moussa Sow, “Yeni bir sözleşme imzalamıyor” şeklinde çıkan haberlere açıklık getirirken, “Fenerbahçe’yle ilgili bir çok dedikodu çıktı; ama ben işime konsantre oldum. Fenerbahçe’de mutluyum. 2.5 yıllık sözleşmem var ve bu süreyi tamamlamak istiyorum” dedi.

Fenerbahçe’nin ilk yarıda attığı gol sayısının fazla olmasıyla ilgili soruya Moussa Sow, “Aslında bu işin çok büyük sırrı yok. 4 hücum oyuncusunuz ve 3 tanemiz sahada olabiliyor. Değişerek oynuyoruz. Maç içerisinde en iyimizi vermeye çalışıyoruz. Giren oyuncu çıkan oyuncuyu aratmayacak şekilde takımın başarısı için çalışıyor” yanıtını verdi.

Webo, Moussa Sow’un konuyu özetlediğini kaydederken şöyle devam etti, “Biz Fenerbahçe’nin büyüklüğünün bilincindeyiz. Hep beraber takıma katkı vermeye çalışıyoruz. Aklımızda hep bu var. Yıl sonuna kadar çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

Dirk Kuyt forvet oyuncularının çok iyi bir performans ortaya koyduklarını dile getirirken, “Birbirimize yardım ediyoruz; fakat hala geliştirebilecek şeyler tabiki vardır. Sadece forvet oyuncuları konuşmak doğru değil; çünkü takımın ortaya koyduğu bir peformans var. Arkadaşlarımızın performansı sayesinde forvet oyuncularına asist yapabiliyoruz. Bu takımda olmaktan dolayı çok mutluyuz ve en iyi performansımızı göstermek için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

EN GÜZEL GOL HANGİSİ?

Oyunculara takımın ilk yarıda attığı en güzel gol hangisiydi sorusu da soruldu. Emenike en iyi golünün ilk yarıda Kuyt’ın asistiyle gelen ve Fenerbahçe formasıyla attığı golün en güzül golü olduğunu söylerken, Kuyt, “Fenerbahçe adına bu sezon attığım her gol benim için mutluluk vericiydi. Gollerim arasında en güzelini seçemiyorum. Takım arkadaşlarımın gollerinden de seçemiyorum; çünkü hepsi Fenerbahçe için değerli gollerdi” dedi.

Webo en güzel gol olarak Mousso Sow’un son haftada sol ayağıyla attığı golü seçerken; Moussa Sow yorum yapmadı.

“BİRBİRİMİZ İÇİN SAVAŞIYORUZ”
100 gol barajını aşmaları ve takımın bir anlamda lideri olduğu yorumuyla ilgili konuşan Dirk Kuyt, “100′den fazla got atmak zorlu bir hedef. Takımımız günden güne gelişiyor. Bu takım hiçbir zaman tatmin olmuyor. 1-0, 2-0 önde götürüyor olsak bile 3. ve 4. golü atmak hevesindeyiz. 100 gol barajını geçmeye çalışmak güzel bir hedef ama daha önemli bir hedef şampiyon olmak. 6 yıl Liverpol’da oynadım ve 33 yaşındayım. Deneyimlerimi oyuncularıma aktarmak istiyorum ve onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Diğer oyucnular da bana yardım ediyor. Bu takımda oynamaktan gurur duyuyorum. Tüm oyuncular birbirine yardım ediyor, birlikte savaşıyor ve birbirlerine saygı duyuyor” diye sözlerini bitirdi.


Kategoriler
Popüler Konular