Biri 10′u durdursun

Biri 10′u durdursun

121020120112535349316 2 210x112 Biri 10u durdursun 8 yıldır evi olarak gördüğü Türkiye’den bugün ayrılacak olan Alex, hepimizin içini ağlatıyor.

Alex de Souza, heykelinin dikiliş tarihi olan 15 Eylül’de ülkemize geri dönecek. Her sene bu tarihte heykelinin açılışının yıldönümüne katılacak olan kaptanın yaz tatilinde de Türkiye’yi seçmesi bekleniyor.

Bu arada taraftarların kendisi için yaptırıdığı heykelin maketi Alex’e hediye verildi. Alex kendisi için yapılan özel makedi evine götürecek.Ayrıca Edirne’de ABD’deki Hollywood Bulvarı’nda bulunanan “Şöhretler Kaldırımı”ndan esinlenerek yapılan Şöhretler Kaldırımı’na ismi yazıldı Alex’in.

9 kişilik ailesi ve 30’un üstünde valizle birlikte akşam 22.00’deki özel uçakla ülkesine gidecek olan kaptan için binlerce taraftar Sabiha Gökçen’e akacak, yaşananları unutan F.Bahçe Yönetimi de otobüs kaldıracak

Türkiye havalimanı görüntülerine çok alışkındır. Ünlü bir futbolcu transfer edildiğinde yıldız ismi daha ülkeye iner inmez şoka sokarız. Ama bu seferki farklı olacak. İlk defa bir futbolcu, Türkiye’deki kariyerini sonlandırırken omuzlarda bu ülkeyi terk edecek. Tabii böyle bir onur da ancak Alex de Souza gibi bir futbolcuya nasip olurdu.

8 yıllık F.Bahçe kariyeri boyunca bizden biri olan, ülkemizin sorunlarıyla ilgilenen, bizim gelişimimiz için futbol bilgisini her zaman aşılamaya çalışan 35 yaşındaki Sambacı, bugün bizlerden ayrılıyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan özel bir uçakla ülkesine gidecek ve futbol hayatına burada devam edecek olan Alex için F.Bahçe Kulübü de taraftarlara 10 otobüs tahsis ederken, binlerce kişinin kaptanı uğurlaması bekleniyor. Alex 30’un üstünde valiz ve 9 kişilik ailesiyle birlikte 15 saat sürecek olan uçuşa hazır. Brezilyalı yıldız diğer eşyalarını da gemiyle ülkesine gönderecek.

Bizim içimize bir türlü Alex’ten ayrılmak sinmiyor. Hele bir suçlu gibi gösterilip, kulüpten koparılması sanki bir şaka. Ve bu şakadan vazgeçip son anda onu kulübe geri getirecek bir F.Bahçe Yönetimi, herhalde Türkiye’nin en büyük alkışını alır.

 

Kaynak:Amkspor


Kategoriler
Popüler Konular