“Beni ailemden ayırmayın!”

“Beni ailemden ayırmayın!”

İtalyan kulübünün bonservisi için 5 milyon Euro’dan aşağı inmemesi üzerine Juve yönetimiyle temasa geçen başarılı sol bek, noktayı koydu: Türkiye’de çok mutluyum. F.Bahçe benim ailem gibi oldu. Sizden anlayış bekliyorum!

Bazı futbolcular vardır, formasını taşıdığı kulüplerle ‘profesyonellik’ derecesinin çok ötesinde bağ kurar… Kulübü benimser, çalışmasıyla takdir toplar, hareketleriyle “İşte bizim kulübümüze yakışan futbolcu” dedirtir. Geçtiğimiz sezon Andre Santos’un Arsenal’in yolunu tutmasının ardından Fenerbahçe’ye transfer olan Reto Ziegler de, Sarı-Lacivertliler için kelimenin tam anlamıyla ‘cuk’ oturdu.

İstikrarı ve disipliniyle Aykut Kocaman’ın vazgeçilmezi olan İsviçreli sol beki, F.Bahçeliler için ‘özel’ kılan 2 hareket akıllara kazındı. Daha önce hiç tanımadığı başkan Aziz Yıldırım’ı Metris’te ziyaretiyle dikkat çeken Ziegler’in, şampiyonluğun kaybedildiği G.Saray maçı sonrası döktüğü gözyaşları da taraftara “Helal olsun” dedirtti.

JUVE 5 MİLYON EURO İSTİYOR
Ancak Ziegler ve Fenerbahçe’nin arasına oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Juventus girdi. Sarı-Lacivertli yönetim, 26 yaşındaki oyuncunun bonservisini almak isterken, İtalyan devi ‘yüksek uçmaya’ başladı. Juve’nin 5 milyon Euro’da diretmesi, F.Bahçe’nin ise 3 milyon Euro’nun üstüne çıkmaması nedeniyle görüşmeler tıkanma noktasına geldi. İşte bu noktada Ziegler devreye girdi.

İtalyan kulübünün yetkilileriyle temas kuran oyuncunun, F.Bahçe’yi “Ailem” diye tanımladığı ve anlayış istediği öğrenildi. Juventus’la görüşmesinde, “Türkiye’de çok mutluyum. Fenerbahçe benim ailem gibi oldu. Beni ailemden ayırmayın. Sizden bonservisim konusunda indirim yapmanızı rica ediyorum” dediği belirtildi.


Kategoriler
Popüler Konular