Başbakan’ın Yıldırım’a karşı desteklediği o isim!

Başbakan’ın Yıldırım’a karşı desteklediği o isim!

Duayen gazeteci Uğur Dündar, Başbakan ve Fenerbahçe arasındaki cepheleşmenin nedenlerini kaleme aldı.

 

Duayen gazeteci Uğur Dündar, Sözgü gazetesindeki köşesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Fenerbahçe’ye neden öfkeli olduğu sorusunu sordu ve şöyle bir yazı kaleme aldı:

Tarih 3 Mart 1996…
Fenerbahçe Spor Kulübü’nün genel kurul toplantısında ikinci gün…
İstek Vakfı’nda görüşmeler devam ederken salona, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan giriyor.
Çok geçmeden söz alan Erdoğan, şu tarihi konuşmayı yapıyor:
“Sizleri bu mutlu ve hayırlı günde saygı ve sevgilerle selamlıyorum.
Fenerbahçemizi böyle birlik ve beraberlik içinde gördüğümüz zaman, mutluluğumuz bir kat daha artmaktadır.
Yönetim Kurulu’na girmem için Sayın Ali Şen (Başkan) tarafından yapılan teklifi, büyük bir memnuniyetle karşıladım ve kabul ettim. Ancak yoğun tepkiler karşısında Sayın Ali Şen ve Sayın Şadan Kalkavan’la görüşerek, yönetim kurulundan affımı istedim.
Ben bir Fenerbahçeli olarak kulübüme her zaman hizmet vermeye hazırım. Bu hizmeti vermek için mutlaka yönetim kurulunda olmam gerekmez…
…Fenerbahçe’de ilk yapılacak iş, alt yapıyı iyi kurmaktır. Alt yapıdan çıkacak sporcular, hem Fenerbahçe’ye, hem de Türkiye’ye faydalı olur.
Amatör şubeler için hazırlanan proje kapsamında (Samandıra, Pendik ve Ümraniye) arazilerin alt yapı çalışmaları başlamış bulunmaktadır. Ayrıca Dereağzı’ndaki Fenerland projesi, bir an önce hayata geaçirilmelidir.
Fenerbahçeli olmaktan son derece mutlu ve gururluyum. Her türlü desteği yönetim kuruluna vereceğim.”
* * *
Ayakta alkışlanan bu konuşmanın ardından yıllar geçiyor…
Belediye Başkanlığı sırasında Fenerbahçeli olmaktan duyduğu gururu sık sık dile getiren ve Fenerland başta olmak üzere tüm projelere gereken her türlü desteği vereceğini söyleyen Tayyip Erdoğan, Başbakan’lığında ağız değiştiriyor.
Örneğin son genel kurulda kendisinin desteklediği Mehmet Ali Aydınlar’ın listesi Aziz Yıldırım karşısında hezimete uğrayınca, bir zamanlar tam destek sözü verdiği Fenerbahçe’nin projelerine veryansın ediyor.
Gözü öylesine kararıyor ki, Fenerbahçe’ye büyük gelirler sağlayacak yatırımlar için “Bunlar uçuk kaçık şeyler!” diyebiliyor.
Kendisinin “çılgın projeler müellifi” olduğunu unutabiliyor!
Her türlü yasal girişimin yapıldığı Şükrü Saraçoğlu Stadyum’u yanındaki AVM ile Kalamış’taki Marina projeleri konusunda da “Marina-AVM sözleri vermek doğru değil. Çevre Bakanlığı’ndan izin aldın mı?” diye soruyor.
Belediye Başkanı olarak “Bir an önce hayata geçirilmelidir” dediği Fenerland’in adını ise ağzına bile almıyor.
Bırakın Fenerbahçe’ye destek olmayı, tam tersine köstek oluyor!..
Başbakan’ın bugün “ak” dediğine yarın “kara” demesi artık kimseyi şaşırtmıyor.
“Son Kale”ye gönül verenler ise Başbakan’ın Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım öfkesinin ardındaki nedenleri çok iyi biliyor!..

Kaynak: Sözcü

 


Kategoriler
Popüler Konular