Baroni’nin hayatı film gibi

Baroni’nin hayatı film gibi

Brezilyalı oyuncunun hayatını kayınpederi Edilson değiştiriyor. Onu evlat ediniyor, kızıyla evlendiriyor, soyadı ‘Baroni’yi veriyor

Edilson Guimaraes Baroni… Bu ismin F.Bahçe’nin yıldız futbolcusu Cristian Baroni için anlamı çok büyük. Brezilya’nın Belo Horizonte şehrinin varoşlarında doğan Cristian, kalabalık ailesiyle, yokluk ve sefalet içinde yaşıyordu. Ailesi çöp toplayarak hayatını devam ettiriyordu. Cristian 7 yaşındayken Edilson Baroni onu evlat edindi.

AiLESi ÇOK YOKSULDU 
Edilson, Cristian’ın eğitimiyle çok yakından ilgilendi. Kendisi de eski futbolcu olan Edilson, Cristian’daki yeteneği fark etti. Yıldız futbolcu ilerleyen yıllarda Edilson’un kızı Camilla ile dünya evine girdi. Aileye bağlılığını göstermek için de onların soyadı olan Baroni’yi aldı. Bir gün Samandıra Tesisleri’nde yapılan antrenman esnasında dönemin teknik direktörü Aykut Kocaman yaptığı bir hatadan dolayı Cristian’ı azarladı. Son derece duygusal olan sambacı bu durumu kendine yediremeyerek içine kapandı. İdmanlar dışında odasından hiç çıkmayan Cristian’ın ağzını bıçak açmadı, adeta hayata küstü.

SANTOS GiDiNCE YIKILDI 
Kaptanlar, takım arkadaşları, teknik heyet, yöneticiler hiç kimse Cristian’ın derdine ilaç olamıyor. Kimseye derdini söylemedi. Taa ki bir antrenman sonrası devreye giren İdari menajer Hasan Çetinkaya’ya kadar. Çetinkaya konuşuyor: Bu durumun hepimizi çok üzüyor. Derdini söylemeyen derman bulamaz. Neyse sıkıntın söyle, çözelim. Çetinkaya’nın gözlerinin içine bakan Crisitan, “Çok yalnızım. Santos da gidince konuşacak kimse kalmadı. Ah ailem burada olsaydı” cevabını veriyor. Çetinkaya hemen Brezilya ile irtibata geçerek Cristian’ın “Ailem” dediği kayınpederine ulaşıyor. Edilson İstanbul’a getiriliyor. Cristian’ın formu birden bire yükselmeye başlıyor. Edilson şimdilerde Cristian’la birlikte yaşıyor. Geldikten sonra bir daha Brezilya’ya hiç dönmedi. Eski bir futbolcu ve antrenör olan Edilson, Dereağzı Tesisleri’nde Fenerbahçe’nin genç oyuncularını yetiştiriyor. İşte Cristian’ın F.Bahçe’yi çok sevmesinin ve “Türk olmaktan gurur duyarım” sözlerinin perde arkasında da bu jest yatıyor.

 

Kaynak:Fotomaç


Kategoriler
Popüler Konular