Baroni: Türk pasaportu bana gurur verir!

Baroni: Türk pasaportu bana gurur verir!

Brezilyalı oyuncumuz Cristian Baroni, ikinci yarı çalışmalarını en iyi şekilde sürdüklerini belirterek, rekabetin başarıyı getirdiğini dile getirdi. Şampiyonluk yolunda birbirlerine kenetlendiklerini ifade eden başarılı oyucu, sahaya çıkıp, işlerini en iyi şekilde yapmaya devam edeceklerini söyledi. 

Antalya’da ikinci yarı hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçemizde, Cristian Baroni basın mensuplarının karşısına geçti. Öncelikle olarak kamp sürecini değerlendiren Brezilyalı yıldız ardından da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ligin ikinci yarısına çok iyi bir şekilde hazırlandıklarını belirten Cristian, “Çok sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Otel ve saha koşulları çok güzel. Ligin ikinci yarısı daha zor olacak ve bunun için daha da sıkı çalışıyoruz” dedi.

Orta sahada yaşanılan forma rekabeti içinse Brezilyalı yıldız, “Birinci yarıyı iyi bir şekilde tamamladık. Avantajlıyız. Aramızdaki rekabet takım içine olumlu yansıyor. Birinci günde beri bu yarışma takım başarısını öne çıkardı ve şampiyonluk için birbirimize kenetlendik” yanıtını verdi.

Son haftalarda yükselen performansı ve Ersun hoca içinse ayrı bir parantez açan Cristian Baroni, “Ersun hoca gerçekten iletişim açısından çok özel bir hoca. Herkesle birebir ve takım halinde konuşmalar yapıyor. Bu konuşmalar işe yarıyor. Kimin takıma ne kadar fayda vereceğini biliyor. Çok kaliteli isimler var. Ben de bu şekilde hatalarımdan ders alarak, diğer maçlara daha motive çıkıyorum” diye konuştu.

Yaşadığı gol sevinci ile ilgili soruya başarılı oyuncu, “Herkesin kendine ait bir gol sevinci vardır. Brezilyalı bir sporcunun ayağı kırıldı, bende ona sağlık dilemek açısından bu şekilde bir gol sevinci yaşadım. Ona en iyi şekilde acil şifalar diliyorum” yanıtını verdi.

5 yıldır Fenerbahçemiz forması altında Türkiye’de forma giyen Brezilyalı yıldız, “Eğer Türk pasaportuna sahip olursam bu bana guru verir. 5 yıldır buradayım. Yabancı bir ülkede 5 yıl oynamak zor. Türk pasaportunu alırsam, gurur duyarım. Türk halkını ve Türkiye’yi seviyorum” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’nin çok büyük bir kulüp olduğunu ve milyonlarca taraftarının olduğunun altını çizen Cristian Baroni sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

“Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpte olunca ve milyonlarca taraftara sahipsiniz ve doğal olarak üzerinizde baskı oluyor. Bizim amacımız, en iyi şekilde sahaya çıkıp, tek amacımız olan şampiyonluğu elde etmek. Kimin ne dediği önemli değil. Biz sahaya çıkıp işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.


Kategoriler
Popüler Konular