Barış Ermiş: “Basketbolu Fenerbahçe Ülker’de bırakmak istiyorum”

Barış Ermiş: “Basketbolu Fenerbahçe Ülker’de bırakmak istiyorum”

barışermiş 260x144 Barış Ermiş: “Basketbolu Fenerbahçe Ülker’de bırakmak istiyorum” Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Fenerbahçe Ülker’in yeni transferi Barış Ermiş, kariyerini Sarı Lacivertli ekipte noktalamak istediğini söyledi. 

Geçtiğimiz yıl Bandırma temsilcisi Banvit’te forma giyen ve yaz döneminde de Fenerbahçe Ülker’e transfer olan Barış Ermiş ile Sarı Lacivertli ekipteki günlerini, Spor Toto Türkiye Kupasını ve takımın Beko Basketbol Ligi ile Turkish Airlines Euroleague’deki hedeflerini konuştuk.

Banvit’te hem bireysel anlamda hem de organizasyon olarak iyi bir sezon geçirdiklerini kaydedenBarış Ermiş, “Ancak play-off’ta da şansız bir şekilde Anadolu Efes’e elendik. Her oyuncu gibi bende daha büyük hedefi olan bir kulüpte olmak istedim. Tabii ki burada Banvit’in hedeflerini asla küçümsemek istemiyorum. Ama sonuçta Fenerbahçe Ülker de Turkish Airlines Euroleague’de mücadele ediyor. Daha önce Anadolu Efes’te oynadığım gibi yine Euroleague’de ter dökmek istedim. Böyle bir teklif aldığımda da çok heyecanlandım. Çünkü Fenerbahçe büyük bir camia ve büyük bir kulüp. Seyircisiyle, camiasıyla, gerçekten de buraya geldikten sonra daha da farkına vardım ve teklifi de değerlendirdim. Bu yıl gerçekten ciddi bir ekip kuruldu. Hedefler de büyük. Sakatlık ve şansızlık yaşamazsak hedefimiz Turkish Airlines Euroleague’de Final Four oynamak. Burada olduğum için çok mutluyum” dedi.

Fenerbahçe Ülker’in çok önemli bir camia olduğunu ifade eden Barış, Ülker Sports Arena’nın da mükemmel bir salon olduğunu kaydetti. Milli oyuncu ayrıca, Ülker Sports Arena gerçekten de çok güzel bir salon. Mirsad Türkcan’ın jubilesi için düzenlenen karşılaşmada oynadım. Tabii o bir jubile karşılaşmasıydı ve rakip takıma karşı seyirci fazla baskı hissettirmedi. Ama özellikle tesis olarak NBA’de gördüğümüz salonlarla aynı. Bir sporcu için isteyebileceğiniz bütün şartlar var bu tesiste mevcut. Ama sadece salonun müthiş olması da yeterli olmaz. O salonun her maç dolu olması ve o baskının hissedilmesi önemli” açıklamasında bulundu.

“ÜZERİMİZDE BASKI YOK”

Organizasyonun yaz döneminde kadrosuna çok önemli isimler dahil ettiğini ve her oyuncunun gerçek anlamda profesyonel olduğunu da sözlerine ekleyen Barış, “Bu nedenle üzerimizde hiçbir şekilde baskı yok. Bu oyuncuların hepsi profesyonel ve işlerini yapıyorlar. Antrenörümüz yeni ve kendisi yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Ama daha önce birlikte çalıştığı oyuncuların yanı sıra biz Türk oyuncular olarak elimizden geleni yapıyoruz. Kadroya dahil edilen yabancı oyuncuların hepsi de birbirinden kaliteli isimler. Amaçları kendilerini ispatlamak değil, daha çok ispatlamış oyuncular. Bu seviyelerde oynamış ve final four ile şampiyonluk yaşamış oyuncular. Onlar bizlere tecrübelerini yansıtacak bizler de onlara Beko Basketbol Ligi’nde bilmedikleri şeyleri öğreteceğiz. Böyle bir takım olma sürecindeyiz. Her şeyden önemlisi sakatlık olmaması. Geçtiğimiz sezon takımda önemli sakatlıklar yaşandı. Bu nedenle yeni sezonda hedefimiz tam takım olarak sezonda mücadele etmek” diye konuştu.

Erdemir, Olin Edirne ve Galatasaray Medical Park ile oynayacakları Spor Toto Türkiye Kupası’na da değinen başarılı oyuncu, “Biz diğer takımlar kadar hazır durumda değiliz. Antrenörümüz Milli Takım’daydı ve uzun bir süre bizimle birlikte olamadı. Bu nedenle diğer takımlar daha fazla bir arada zaman geçirmiş ve hazırlık maçı oynamış ekipler. Çok ciddiye alınması gereken maçlar oynayacağız. Bizim hedefimizde bu yıl bütün kupaları kazanmak var. Bunun için her maçı ciddiye almalıyız. Ciddiyeti sahaya koymazsak başarılı olamayız. Lig çok kaliteli ve herkes birbirini eleyebilecek güçte. İnşallah işi baştan sıkı tutarız” dedi.

“BASKETBOLU BURADA BIRAKMAK İSTİYORUM”
Amacının Fenerbahçe Ülker’de basketbolu bırakmak olduğunu söyleyen Barış Ermiş, “Fenerbahçe Ülker’de başarılı olmak ve mümkünse de basketbolu Sarı Lacivertli forma altında bırakmak isterim. Çok büyük bir atmosferimiz var. Hem kulüp hem de oyuncu olarak hedefler asla bitmez. Şahsen daha çok oynamak, süre almak ve takımın ilk oyun kurucusu olmak isterim. Eğer çağrılırsam da A Milli Takım forması giymek isterim. Çünkü Ay Yıldızlı formayı giymek bambaşka bir duygu” dedi.

 

Kaynak:Tbf.org


Kategoriler
Popüler Konular