Barcelona’ya Örnek Olduk

Barcelona’ya Örnek Olduk

barca 1354265513 260x190 Barçaya örnek olduk Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu, Ülker Sports Arena fikri kendilerine açıldığında gelip bomboş araziyi gördüklerini belirtip, “Şu an yapılan bina ise akıl almaz. Barcelonalılar, bu tip bir salon yapmak için görmeye geldi” dedi.

Euroleague CEO’su ve Başkanı Jordi Bertomeu’dan Fenerbahçe Ülker’e ve yöneticilere övgü dolu sözler. Ülker Sports Arena’da düzenlenen “Future Sponsorship 2012”ye katılan Bertomeu, buranın Avrupa Ligi organizasyonunun sahip olduğu en iyi salonlardan biri olduğunu kaydederek, Fenerbahçe’nin inanılmaz bir projeyi hayata geçirdiğini vurguladı.

Bertomeu, “Fenerbahçe, bu salon fikrini bize açtığında buraya gelip, inceledik. Arazide hiçbir şey yoktu. Şu an yapılan yapı ise akıl almaz. Avrupa Ligi’nin sahip olduğu en iyi salonlardan birisi. Barcelona bu tip bir salon yapmak için burayı görmeye geldi. Avrupa Ligi’nde oluşturmaya çalıştığımız, takımları iyi bir salon yapmaya zorlamak, gelen seyircilerin bu işten keyif almasını sağlamak ve ülkedeki basketbol kalitesini artırmak. Fenerbahçe Ülker bunu yaptı, çok minnettarız” diye konuştu.

THY ile ortaklıkları konusunda, “Daha iyi bir ortak asla bulamazdık” diyen Jordi Bertomeu, son 10 yıl içinde Avrupa’da Türk takımları kadar gelişme gösteren başka takım olmadığını sözlerine ekledi.


Kategoriler
Popüler Konular