‘Bana acımı unutturdunuz’

‘Bana acımı unutturdunuz’

meireless 210x150 Bana acımı unutturdunuzBATE Borisov maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle Avrupa’da arkadaşlarını yalnız bırakan Meireles, ‘Siz kazandınız, ben sevindim’ dedi.

Akşam Gazetesi’nden Alaattin Metin’in haberine göre; cezası nedeniyle arkadaşlarını yalnız bırakan Portekizli yıldız, “Yalnız bıraktığım için üzgünüm. Aranızda olup katkıda bulunmak, o coşkuya ortak olmak isterdim”

Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi’nde çok önemli bir galibiyete imza attı. Karşısında, bu sezon sahasındaki 7 Avrupa maçının tamamını kazanıp 18 gol atarak yalnızca 1 gol yiyen bir takım olunca bu galibiyetin anlamı daha da büyük oluyor. İşte böyle bir takım karşısında alınan 1-0′lık galibiyet ve aralanan çeyrek final kapısı, kaybedilen Beşiktaş derbisi sonrası bozulan moralleri düzeltti.

Plzen maçı sonrası F.Bahçe’nin soyunma odasında adeta bayram havası esiyordu. Herkes birbirine sarılmış zaferi kutluyordu. Bu sırada odaya Raul Meireles girdi. Arkadaşlarını alkışlıyordu. Cezası kalkmadığı için üzgün olsa da alınan galibiyete en az takım arkadaşları kadar sevinen Portekizli’nin ağzından şu sözler döküldü:

‘En mutlu insan benim’

“Hepinizi tebrik ediyorum. Bu maçı alacağınızı biliyordum. Ben de aranızda olmak isterdim. Sizi yalnız bıraktığım için üzgünüm. O kırmızı kartın ve aldığım 3 maçlık cezanın acısını hâlâ hissediyorum. Bana acımı unutturdunuz. Siz kazandıkça ben mutlu oluyorum. Buradaki en mutlu insan benim.” Bu sırada soyunma odasında büyük bir gürültü koptu.

Futbolcular, “Önümüz açıldı, finale kadar yolumuz var” diye bağırırken Aykut Hoca araya girdi: “Yürekli oynadınız. Galibiyet için sevinmek hakkınız. Ancak sevincimizi soyunma odasında bırakalım. Önümüzde bir maç daha var. Turu geçip gidebileceğimiz yere kadar gidelim.”


Kategoriler
Popüler Konular