Aziz Yıldırım: “Tahkim’de karşıma çıksın!”

Aziz Yıldırım: “Tahkim’de karşıma çıksın!”

azizdemir600 7B3V6 260x130 Aziz Yıldırım: “Tahkim’de karşıma çıksın!” Futbol Federasyonu’nda “Meireles zirvesi”! Aziz Yıldırım, Meireles’e verilen cezanın ardından Yıldırım Demirören ile biraraya geldi.

Hakem Halis Özkahya’yı sert dille eleştiren ve sahtecilikle suçlayan Yıldırım, Tahkim Kurulu’ndaki duruşmalı toplantıya Özkahya’nın da katılmasını talep etti.

Fenerbahçe Yönetimi, Futbol Federasyonu’na çıkarma yaptı. Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler, Futbol Federasyonu’nun İstinye’deki binasında Yıldırım Demirören ile bir araya geldi. Görüşmeye Yıldırım ile birlikte Abdullah Kiğılı, Şekip Mosturoğlu, Tolga Deniz Aytöre ve Talat Yılmaz katıldı.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda 1 numaralı gündem maddesi Portekizli Raul Meireles’e verilen 11 maçlık cezaydı.

Maçtan 4 gün sonra ortaya çıkan ve Meireles’in hakeme tükürmediği yönünde izlenim veren görüntüleri gündeme getiren Aziz Yıldırım, yazdığı rapor nedeniyle Halis Özkahya’yı sert dille eleştirdi. Fenerbahçe’nin hukukçu yöneticileri, Özkahya için disiplin talimatında yer alan “yanıltma ve sahtecilik” maddesinin uygulanmasını istedi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, hakem raporunun Disiplin Kurulu’na gönderilmeden önce değiştirildiği iddiasını yineledi ve raporun basına sızdırılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Başkan Yıldırım’ın, Federasyon Başkanı’ndan talepleri de oldu. Meireles için Tahkim Kurulu’nda yapılacak duruşmaya katılmak istediğini ifade eden Yıldırım, bu toplantıda Hakem Halis Özkahya’nın da olması gerektiğini savundu.

İstinye’deki zirvede konuşulanlar arasında Yeni Kulüpler Yasası ve büyükler arasında uygulanan deplasmana taraftar götürme yasağı da vardı…

 

Kaynak:Ntvspor


Kategoriler
Popüler Konular